Podceňovaný Benzema. Táhne Real do Ligy mistrů, má víc gólů než Ronaldo a pyšní se nejvyšší výkupní klauzulí...

Podceňovaný Benzema. Táhne Real do Ligy mistrů, má víc gólů než Ronaldo a pyšní se nejvyšší výkupní klauzulí...

Karim Benzema je mezi mnohými známý jako ten, kterého vyloučili z reprezentace či pan Dřevěný, realita je ovšem navzdory tomuto mínění někde úplně jinde. Proč je vlastně Karim Benzema tak podceňovaný?

Benzema má navzdory aférce v reprezentaci skvělou klubovou kariéru. Za pět let v A týmu Lyonu vyhrál čtyřikrát domácí ligu, navíc ke konci svého působení byl navzdory mladému věku velmi důležitým hráčem pro Olympique. Jednou se stal i nejlepším střelcem Ligue 1. V roce 2009, v 21 letech, přestoupil do Realu Madrid. Ve stejnou dobu dorazil na San Bernabeu i Cristiano Ronaldo a Ricardo Kaká.

Z toho logicky vyplývá, že až do loňského července byl ve stínu fotbalového velikána značky CR7. Nestřílel tedy tolik branek jako v Lyonu, ovšem i přesto, že hraje hrotového útočníka, dost tvořil šance a právě z jeho práce mnohdy těžil hvězdný Portugalec. "Tolik" branek sice nezaznamenal, i přesto by se za jeho bilanci nestyděl žádný světový útočník.

Benzema je po Ronaldovi, Messim a Raúlovi historicky čtvrtým nejlepším střelcem v Lize mistrů, za Real Madrid zaznamenal slušných 148 branek v 309 utkáních, je šestým nejlepším střelcem v historii Bílého baletu a to nezapomínejme na fakt, že byl devět z deseti let v Realu ve stínu CR7.

I tuto sezónu, vzhledem k (ne)formě Garetha Balea jako hlavní útočná hvězda týmu, Benzema září. To potvrzuje hlavně v posledních zápasech v La Lize, kde Realu zařídil většinu bodů, bez kterých by Los Blancos nejspíše nepostoupili do příštího ročníku Ligy mistrů. A co víc, bez Ronalda se Big Benzovi daří víc - vstřelil 21 ligových branek, kdežto hvězdný Portugalec "jen" 19, tentokrát samozřejmě v dresu Juventusu Turín.

Aby toho nebylo málo, Benzema má ve smlouvě s Realem stanovenou nejvyšší výstupní klauzuli ze všech hráčů na světě. Pro zisk francouzského hráče, aniž by se muselo jednat s Realem, je potřeba zaplatit neuvěřitelnou miliardu euro.

LaLiga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.