Byl jsem zaskočený, přiznává liberecký kouč Hornyák. Byly všechny tři penalty správně odpískané?

OBSAHUJE OHLASY

Liberec doma v předposledním ligovém kole zvítězil nad Slováckem velmi kuriózním způsobem. Slovan vyhrál 3:2 a všechny branky domácího týmu zaznamenal Libor Kozák. Na tom by nebylo nic zvláštního, pokud by všechny tři góly nevstřelil z penaltového puntíku.

Liberec tak udělal krok za účastí ve skupině o titul v nadstavbě, vyhráno však nemá, zabrat musí i v posledním kole příští týden. Takto kuriózní zápas jsme ale v Česku dlouho neviděli, tři penalty za utkání pro jeden tým jsou opravdovou kuriozitou. Jedna byla navíc odpískaná až v nastavení druhé půle. Všechny tři bezpečně proměnil Libor Kozák, jenž tak zaznamenal hattrick.

„Myslím, že všechny byly odpískané správně, že nebylo o čem polemizovat," domnívá se trenér Slovanu Zsolt Hornyák. "Nicméně sám jsem byl trošku zaskočený, že jsme kopali tři,“ přiznává však kouč Liberce.

Slovo ale dostal i šéf týmu z Uherského Hradiště, Martin Svědík. „Vrcholem všeho je, když vyrovnáme, tak si necháme dát třetí gól v 90. minutě. Nedisciplinovanost jednotlivců pak stojí zápas celý tým, takhle to nejde,“ vztekal se trenér Slovácka.

(zdroj: fotbal.idnes.cz)