Šok? Možná pro někoho jiného, hlásá hrdě Straka po výhře na Letné. Karviná se přiblížila záchraně

Šok? Možná pro někoho jiného, hlásá hrdě Straka po výhře na Letné. Karviná se přiblížila záchraně
OBSAHUJE OHLASY

Karviná s trenérem Františkem Strakou šokovala celou Letnou a porazila Spartu vysoko 3:1. František Straka samozřejmě neskrýval nadšení z dobrého výsledku, vyhráno však nemá. Karviná musí ještě několikrát bodovat, aby se v nejvyšší soutěži udržela.

"Našim cílem bylo, abychom hráli dobrej a účelnej fotbal, kterým bychom Spartu potrápili. A to se nám nakonec i povedlo. Zaslouženě jsme vyhráli," pyšnil se po utkání trenér Karviné v rozhovoru pro iSport. „Šok to byl určitě. Ale asi spíš pro někoho jiného než pro mě,“ usmíval se Straka a narážel tak na svého soupeře. Spartu ostatně kdysi sám trénoval.

V Karviné ale ví, že cíl není porazit Spartu, nýbrž zachránit se v lize. Tři body z Letné jsou samozřejmě slušný bonus, Karviná ale musí ještě v nadstavbě zabrat. „Jistotu ještě nemáme. Je tu sice obrovská euforie, ale jen do té doby, než trenér přijde do kabiny a zeptá se: Co jsme dokázali? Máme jeden cíl a tím je záchrana ligy pro Karvinou," pokračoval Straka.

Straka kdysi trénoval Spartu i Slavii. V Edenu ale příznivé uvítání nečekal, slavističtí fanoušci jej vypískali. Na Spartě to však bylo jiné. „Je to pro mě velká úleva. Strašně moc za tohle děkuju."

"Samozřejmě, že následky za to, co jsem jim udělal, jsem si nesl sám. Ale devět let jsem tu hrál, nechal jsem tu svoje nejlepší fotbalová léta a jsem spjatý se Spartou navždy. O to víc mě těší, že nic neproběhlo, i když je mi jasné, že část fanoušků to dál bolí. Doufám, že už mi to odpustili a bude to zas fajn," radoval se Straka.

(zdroj: isport.blesk.cz)