Stále máme šanci na Ligu mistrů, věří Emery navzdory porážce s Crystal Palace. Skončí Arsenal v TOP 4?

Stále máme šanci na Ligu mistrů, věří Emery navzdory porážce s Crystal Palace. Skončí Arsenal v TOP 4?

Premier League je momentálně nejzajímavější liga. Jasno není o mistrovi ani o složení nejlepší čtyřky, která si zajistí přímý postup do Ligy mistrů. O místenku v Lize mistrů bojuje i Arsenal, který si to ovšem zkomplikoval prohrou s Crystal Palace.

Účast v milionářské soutěži je pro Arsenal momentálně prioritou a jediným cílem. Jsou ovšem dva způsoby, jak toho dosáhnout. Jedním je vyhrát Evropskou ligu, kde Gunners postoupili do semifinále, kde se utkají s Valencií a v případě postupu ve finále s lepším z dvojice Chelsea a Eintracht Frankfurt. 

Druhým způsobem je umístit se v nejlepší čtveřici v Premier League. Na té se ostatně momentálně nachází, ovšem se stejným bodovým ziskem je na pátém místě Chelsea a na šesté příčce Manchester United s dvoubodovou ztrátou. O bod více má zase třetí Tottenham. Arsenal tedy může klidně skončit třetí a postoupit přímo do Ligy mistrů, ale taky šestý a zahrát si pouze kvalifikaci Evropské ligy. To v případě, že Gunners nevyhrají Europa League.

Emery ale věří, že se jeho týmu podaří umístit se v nejlepší čtveřici, zároveň ale udělá maximum proto, aby ovládl Evropskou ligu. Tu už ostatně vyhrál sám třikrát jako trenér Sevilly, a to v letech 2014 2015 a 2016. Neskutečné. 

"Velké zklamání, byla to šance," mrzí Emeryho prohra s Crystal Palace. Život však jde dál. "Máme to ve svých rukou. Chceme se dostat do Ligy mistrů a je jedno, jestli z Evropské ligy nebo z Premier League. Musíme prostě vyhrávat," věří španělský trenér.