Celý Liverpool drží palce Rudým ďáblům. United nemá šance, říká však Klopp!

Liverpool sice vede tabulku Premier League, přesto nemá zisk titulu ve svých rukou. Musí doufat ve ztrátu druhého Manchesteru City, který má sice o dva body méně, avšak o zápas více. Už ve středu večer odehrají Citizens utkání na Old Trafford proti Manchesteru United.

Celý Liverpool drží palce Rudým ďáblům. United nemá šance, říká však Klopp!

Citizens už vypadli z Ligy mistrů a proto pro ně bude triumf v Premier League klíčový, musí ale zvítězit na Old Trafford nad Manchesterem United. A derby nikdy nemá favorita. Jedná se o nejtěžšího soupeře týmu Pepa Guardioly ve zbytku sezóny Premier League, avšak ztratit se dá s každým. Manchester City ještě vyzve doma Leicester a zavítá na hřišti Burnley a Brightonu. Ve finále FA Cupu se poté ještě utká s Watfordem, to ale na Premier League nemá žádný vliv.

Liverpool tak musí doufat, že Citizens někdo z těchto soupeřů obere. Logicky se nabízí, že budou všichni fanoušci Liverpoolu podporovat ve středu Manchester United. Mezi těmito dvěma kluby panuje odvěká velká rivalita a nebude to tak pro žádného příznivce Reds lehké, přesto ale bude nejeden fanoušek Liverpoolu skákat radostí, pokud United uhrají nejméně remízu. Potom by už stačilo "jen", aby Liverpool vyhrál všechny zápasy.

Jenže Klopp Manchesteru United nevěří. "My s tím výsledkem derby nic neuděláme," naráží na fakt, že Liverpool nemá šanci ten výsledek ovlivnit. Logické. "Ale Manchester United nemá šanci," šokuje Klopp. Bere to však jako vtip. "Chtějí vyhrát derby a prohrají 0:4 na Evertonu?" táže se s humorným kontextem a naráží na výbuch Red Devils o víkendu na hřišti Evertonu, mimochodem odvěkého městského rivala právě Liverpoolu.

"Uvidíme, co se ve středu stane, ale my s tím nic neuděláme," začal německý trenér mluvit vážně. "My se hlavně musíme soustředit, abychom vyhráli zbytek zápasů a porazili Barcelonu v Lize mistrů. Pokud se tak nestane, tak nás to derby zajímat nemusí," pokračuje kouč Liverpoolu.