Zbrojovka neudržela těžce vydobytou barážovou pozici. Cítím velké selhání, omlouvá se fanouškům Šustr

OBSAHUJE OHLASY

Zbrojovka Brno letos nepředvádí výkony, za které by si zasloužila návrat do první ligy, i přesto se ale souhrou povedených zápasů a ztrát soupeře dostala na třetí příčku, která zaručuje účast v baráži. Tu ale zbytečnou prohrou ve Varnsdorfu ztratila a má před sebou hektický závěr sezóny ve druhé lize.

Zbrojovka neudržela těžce vydobytou barážovou pozici. Cítím velké selhání, omlouvá se fanouškům Šustr

Zbrojovka se přitom dostala do formy, z posledních deseti zápasů jich sedm vyhrála. Vypadalo to, že by se brněnský tým přece jen mohl dostat do baráže vzhledem k formě na jaře. Varnsdorf, kterému se sice letos daří, je ovšem soupeř, který se má porážet, pokud chcete postoupit. Ztráta může v tomto případě znamenat hodně, neboť ve stejný den Hradec Králové zvítězil. 

“Je mi líto fanoušků, protože fotbal hrajeme pro ně. Jezdí přes celou republiku a my dnes bohužel nepředvedli výkon hodný Zbrojovky. Na základě toho přišel i špatný výsledek. Vůči fanouškům i klubu cítím dnešek jako velké selhání,“ vzkázal po utkání fanouškům Brna trenér týmu Pavel Šustr.

"Do utkání jsme nevstoupili vůbec dobře, nebyli jsme aktivní, v herních situacích pozdě reagovali. Vše vyvrcholilo brankou, kterou jsme obdrželi po chybě. Těžko se nám hledalo naše tempo a naše tvář. Ve druhé půlce se nám v některých fázích povedlo soupeře zatlačit a přehrávat, ale bylo to bez výraznějších šancí. Celkově náš výkon absolutně nesplňoval kritéria, z naší strany to byl špatně odehraný zápas,“ cituje pak Šustra hodnotícího celý zápas klubový web.