Druhý Morata? Kovačič má blízko Atleticu Madrid, jak na to však reaguje Real?

Druhý Morata? Kovačič má blízko Atleticu Madrid, jak na to však reaguje Real?

Mateo Kovačič letos v Chelsea nedostává moc příležitostí a hovoří se, že své hostování z Realu Madrid v létě ukončí bez jakéhokoliv prodloužení. Není ale ani jisté, že příští rok bude nastupovat opět za Bílý balet. O chorvatského záložníka se totiž zajímá i Atletico Madrid.

V případě, že by se tento přestup zrealizoval, by tak šel Kovačič ve stopách svého bývalého spoluhráče Alvara Moraty. Doslova. Oba přišli na San Bernabeu z Itálie (ačkoliv Morata působil v Realu ještě před angažmá v Juventusu), působili v Realu, odešli do Chelsea (ačkoliv Kovačič pouze na hostování) a poté návrat do Madridu, tentokrát do Atletica.

Kovačičova budoucnost je ale nejistá. Vicemistr světa odešel z Realu na hostování kvůli nedostatku příležitostí i jakási kompenzace za levný příchod Thibauta Courtoise, v současném kádru Los Blancos by se ale možná prosadil více, tým totiž možná opustí Luka Modrič, jeho spoluhráč z reprezentace a současný držitel Zlatého míče.

Zidane se ale nevyjádřil, že by Kovačiče v týmu chtěl či nechtěl. Hráč se nicméně vrátí do Realu a Zidane bude mít možnost se rozhodnout. O jednom je ale jasno - k přímému přestupu z Realu Madrid do Atletica Madrid nedojde. Na tom se údajně shodl Zidane i s vedením klubu.

V případě, že by Kovačič Real opustil natrvalo, je možnost, že Bílý balet Chorvata prodá do Chelsea natrvalo, mnohem pravděpodobnější je ale odchod zpět do Itálie. Kovačič už dříve působil v Interu Milán, nyní ale stojí Juventus a AS Řím. Atletico má nejspíš smůlu...