Liga mistrů? Jsme v klidu, nevyhrál ji ani Juventus, říká Tuchel, jenž s PSG selhal už v osmifinále

Liga mistrů? Jsme v klidu, nevyhrál ji ani Juventus, říká Tuchel, jenž s PSG selhal už v osmifinále

Paris Saint-Germain sice letos (dle předpokladů) vyhrálo Ligue 1, cíl francouzského giganta se ale nachází v evropském měřítku a tím je Liga mistrů. Loni tým okolo Neymara a Mbappého skončil v osmifinále s Realem Madrid a kvůli tomu i vyměnil trenéra, ani Thomas Tuchel ale neprošel bránou osmifinále.

Pařížané prošli poměrně náročnou skupinou s Neapolí a Liverpoolem, v osmifinále zvítězili na Old Trafford 2:0 a měli nakročeno mezi nejlepší osmičku, doma ale s Manchesterem United prohráli 1:3 a z nejvyšší soutěže vypadli. Neymar i Mbappé tak ani na druhý pokus v Paříži neprošli do čtvrtfinále, první sezóna podle představ nevyšla ani brankáři Buffonovi a právě německému trenérovi.

Thomas Tuchel samozřejmě ví, že vyhrát ligu ve Francii v Paříži už snad ani nepovažují za úspěch, nýbrž za samozřejmost, a proto se soustředí hlavně na Ligu mistrů. To se ale nepovedlo a musí doufat, že příští rok to bude lepší. Pokud by opět neuspěl, mohl by si balit kufry po dvou letech v Parku princů stejně jako Unai Emery, jeho předchůdce.

Zůstává však optimistický a věří v lepší zítřky, konkrétně v příští sezónu. Před tou jistě dostane prostředky k zlepšení kádru, navíc Neymar i Mbappé podle všeho opustit Eiffelovku neplánují. Už je zkrátka čas na to, aby Paříž konečně uspěla. Tuchel zůstává trpělivý. "Pokud vyhrajeme pohár, tak to bude úspěšná sezóna. Cíl je vyhrát vždy double," uskromňuje Tuchel své šéfy hladové po ušatém poháru.

"Samozřejmě, že chceme vyhrát i Ligu mistrů. Na to ale musíme být trpěliví. Ani Juventusu se to zatím nepodařilo," naráží Tuchel na poslední roky, neboť Stará dáma narozdíl od Paris Saint-Germain Champions League vyhrála, naposledy v roce 1996. Juventus je nicméně narozdíl od PSG stálým účastníkem čtvrtfinále, dvakrát za poslední čtyři roky navíc prošel až do finále, kde jednou nestačil na Barcelonu a podruhé na Real Madrid.