Chelsea nevyzrála na Burnley, Neapol podlehla Atalantě. Frankfurt ztratil body v závěru utkání

I na Velikonoční pondělí bylo na programu pár zápasů ze zahraničních lig. V rámci italské Serie A se představila Neapol doma s Atalantou Bergamo, v německé bundeslize přijel Eintracht Frankfurt do Wolfsburgu a hrála se i Premier League, kde se představilo Burnley na hřišti Chelsea.

Neapol se sice do vedení dostala zásluhou Mertense v prvním poločase, hosté ale ve druhé půli ukázali svou sílu a utkání dvěma brankami otočili. Tu první zaznamenala hvězda Atalanty Duvan Zapata, vítěznou trefu pak vstřelil chorvatský záložník Mario Pasalič. Druhá Neapol má však stále šestibodový náskok na třetí Inter Milán, na druhou stranu první Juventus už si titul zajistil - pyšní se neuvěřitelně velkým dvacetibodovým náskokem.

Vydařenou sezónu prožívá Eintracht Frankfurt, účastník semifinále Evropské ligy, který nyní na domácí scéně bojuje o účast v Lize mistrů. Remíza na hřišti Wolfsburgu může hosty mrzet, neboť v nastavení přišli o tři body. Skóre otevřel v 78. minutě frankfurtský de Guzmán, v 90. minutě však vyrovnal Brooks a zrodila se tak remíza 1:1. Frankfurt je momentálně čtvrtý a na pátý Mönchengladbach má dvoubodový náskok, do Champions League by tak za současné situace postoupil.

Chelsea doma s Burnley nezačala vůbec dobře, hosté šli už v 8. minutě do vedení. Jenže brzy srovnal Kanté a ještě, než se stihne říct švec, stanovil skóre 2:1 domácí Gonzalo Higuaín. Ani to ale netrvalo dlouho a už ve 24. minutě jsme viděli čtvrtý gól v zápase, tentokrát z kopačky hostujícího Barnese. Paradoxně se ale přestřelka nevyvíjela a utkání skončilo oněch 2:2. Chelsea se tak dostala na touženou čtvrtou příčku, na pátý Arsenal má náskok jednoho bodu, Gunners však mají zápas k dobru. Situaci ale může zkomplikovat i šestý Manchester United a vyhráno nemá ani třetí Tottenham...