Ostře sledované ságy Hazardů: Chelsea nabízí slevičku a Mönchengladbach začne sumu šponovat

Ostře sledované ságy Hazardů: Chelsea nabízí slevičku a Mönchengladbach začne sumu šponovat

Belgický rodinný klan Hazardů je v kurzu. Tedy především bratři Eden a Thorgan. O jejich budoucnosti se toho v Evropě aktuálně napíše každým dnem nemálo, ale jisté je, že jejich zlaté nohy přitahují zvučné kluby a zajišťují miliony na účtech. Co nového se tedy děje ve spojitosti s jejich jmény?

Mladší bratr Thorgan se těší dobré výkonnosti v Bundeslize. Není divu, že se stále hojněji hovoří o tom, že v létě opustí vyhřáté zázemí Borussie Mönchengladbach. Podle posledních zpráv by mohl setrvat v německé nejvyšší soutěži, neboť za něj má Dortmund zaplatit 35 milionů liber. Dokud však není smlouva podepsaná, může se stát cokoliv. Kolem krouží také Arsenal a Liverpool a Mönchengladbach může zkusit cenu šponovat.

Belgické reprezentační křídlo Eden zřejmě s největší pravděpodobností opustí po dlouhých letech věrné služby Stamford Bridge. Jeho jméno je spojováno již několik přestupových oken s Realem Madrid a staronový kouč Zinedine Zidane je označil za nevyhnutelný nákup. Hazard se několikrát nechal slyšet, že by se mu přesun na San Bernabeu zamlouval.

Ačkoliv Chelsea dlouhou dobu bojovala o udržení své největší hvězdy v kádru, nově se zdá, že už je smířena s prodejem. Celou věc bere jako uzavřenou a dokonce se podle britských listů obává, aby nakonec nevycouvala druhá strana. I díky tomu jsou Blues ochotni cenu z více jak 100 milionů liber snížit na 90. Obratem si pak hodlá pořídit Nicolase Pepeho z Lille, který by ji při dlouhém vyčkávání mohl zatím pláchnout jinam.

Premier League - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.