Higuaín přiznal, jak ho život hvězdy ničí: Všichni vidí jen peníze, ale přehlíží, co nás to stojí

Higuaín přiznal, jak ho život hvězdy ničí: Všichni vidí jen peníze, ale přehlíží, co nás to stojí

Budoucnost argentinského legionáře Gonzala Higuaína je stále nejasná. Kmenový hráč Juventusu přišel v zimě na hostování na Stamford Bridge, ale zatím se mu nepodařilo v anglické Premier League adekvátně aklimatizovat. Kouč Maurizio Sarri v něm viděl hlavní palebnou sílu, ale zkušený útočník nedokázal na jejich plodnou spolupráci z Neapole navázat.

Zatím není jasné, zda bude mít Chelsea zájem si jej ponechat. Vše nasvědčuje tomu, že Higuaín zamíří v létě zpátky do Turína. Samotný hráč se rozpovídal v rozhovoru pro deník Marca a připustil, že není nyní v dobrém psychickém rozpoložení. Nejen, že ho trápí výsledky na hřišti, ale také život hvězdy jej prý nesmírně unavuje.

„Pamatuju časy, kdy jsem se bál opustit dům a vyrazit do ulic. Chodíte stíny a vyhýbáte se lidem, kteří vás jinak nenechají ani nadechnout. Oni ani nevnímají, jak je to deprimující a chtějí s vámi fotku, autogram, povídat si. Také byste ale byli otráveni, kdybyste každý den museli dělat jednu věc stokrát,“ nechal se slyšet Higuaín, který během své kariéry hledal štěstí ve Španělsku, Itálii nebo Anglii.

„Nejsme vrazi, které by měla veřejnost pronásledovat. Jsme jen lidi, co dělají sport, ale i tak máme svůj život jako ve vězení. Často na vás ukazují, že si vyděláváme hodně peněz, ale když vezmete v potaz ztrátu soukromí a daň, kterou vás sláva stojí, tak to zase takové terno není. Soudit je snadné, ale občas lidi soudí v růžových brýlích,“ pokračuje argentinský útočník, o kterého je v Evropě stále zájem, ale není vyloučen ani jeho návrat do rodné země.

Právě tato volba by se zdála být logická, neboť Higuaín několikrát naznačil, že se mu stýská po rodině. „Vzpomínám, jak jsem slavil narozeniny a Vánoce s různými lidmi, často i cizími. Přátelé se ale nedají koupit. Vždy, když chci vidět svou mámu, musím za ní letět 15 hodin,“ dodává zkušený kanonýr.

Premier League - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.