Blíží se konec zlatých času Neuera v Bavorsku? Náhradu prý opět vychovalo Schalke

Blíží se konec zlatých času Neuera v Bavorsku? Náhradu prý opět vychovalo Schalke

Času ani slavní hráči neporučí, proto by mohlo někoho překvapit, že německé reprezentační jedničce je už třiatřicet let. Přestože brankáři mohou na vysoké úrovni působit déle než hráči v poli, pomalu se začíná hovořit na hlas o tom, že zlatá éra Manuela Neuera v Allianz Aréně se chýlí ke konci. Zajímavé je, že jeho náhrada by měla pocházet z té samé adresy, odkud přišel do Bavorska před lety on sám.

Jen před pár dny přišel německý list Bild se zajímavou zprávou, že se Bayern porozhlíží po své nové jedničce. Předpokládá se, že zvučný velkoklub bude opět vsázet na gólmany ze své země. Sven Ulreich se ale zřejmě nedočká plné důvěry, neboť se hovoří o letním příchodu dvaadvacetileté hvězdičky Schalke.

Manuel Neuer předvádí stále dobré výkony, ale už není tak přesvědčivý a sebejistý, jako před lety. Stále častěji se objevují i zranění, které pak nutí kouče Kovače nasazovat náhradníky. Vše nasvědčuje tomu, že bavorský obr v létě skutečně posílí na tomto postu a pokusí se postupně Neuera nahradit mladou krví.

Jeho nástupcem by měl být teprve dvaadvacetiletý Alexander Nübel. Stabilní opora německé neprezenční jednadvacítky pochází z mládežnické líhně Paderbornu, ale v Schalke už působí čtyři roky a získává tam zkušenosti, které by měla zúročit později v Allianz Aréně.  Jisté je, že současný zaměstnavatel z Gelsenkirchenu bude požadovat velice štědrou sumu, pokud ho má ze svých řad uvolnit.

Bundesliga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.