Hloušek odmítl východní Evropu i Ameriku a upsal se Plzni. Důvod? Titul v Česku ještě nemám

Ačkoliv právě probíhající ročník Fortuna:ligy teprve vyvrcholí, Viktoria Plzeň už oznámila první posilu pro příští sezonu 2019/2020, kterou se stal bývalý český reprezentant Adam Hloušek.

Hloušek odmítl východní Evropu i Ameriku a upsal se Plzni. Důvod? Titul v Česku ještě nemám

Obránce či záložník s minulostí v Jablonci, Kaiserslauternu, Norimberku, Stuttgartu či Slavii, jemuž dobíhá kontrakt v Legii Varšava, se vrací do tuzemské nejvyšší soutěže po osmi letech.

Kontrakt v Doosan aréně podepsal na příští tři roky do června 2022. "Jsme rádi, že přivítáme v našich řadách hráče, který může být posilou jak z pohledu výkonnosti, tak i zkušeností. Adam je navíc využitelný na více postech, takže i jeho variabilita bude jistě výhodou," pochvaloval si na webu fcviktoria.cz generální ředitel momentálně druhého celku tabulky Adolf Šádek.

A jak se na svou západočeskou misi těší samotný univerzál? "Těším se moc. Jde o velkou motivaci, člověk sice zatím neví, jaké předkolo evropských pohárů se bude hrát, ale už to samo o sobě je velká motivace. Navíc doufám, že to bude jako poslední sezony, že se bude hrát o titul, to je také ohromná motivace. Titul v Česku totiž nemám a v Polsku jsem si na úspěchy už zvykl, tak doufám, že o něj s Plzní budu bojovat," pokračoval třicetiletý rodák z Turnova.

Ve Štruncových sadech hodlá spoléhat i na své bohaté zkušenosti ze zahraničí. "Dodalo mi to zkušenosti, srovnal jsem se s tím a začal jsem na sobě více pracovat na hřišti i mimo něj, více se věnuju svému tělu. Cítím se určitě mnohem lépe, než jsem se cítil dřív," doplnil.

Nevrací se do Čech příliš brzy? "V Legii mi končí smlouva a dopředu jsem si říkal, že určitě nechci čekat, až mi doběhne a vybírat si, protože to je také velké riziko. Chtěl jsem mít ke konci sezony už klid a soustředit se na důležité zápasy s čistou hlavou. Měl jsem ještě nějaké nabídky třeba z východní Evropy nebo také z Ameriky, ale do toho jsem nechtěl jít, chtěl jsem mít jistotu pevného zázemí. Na Ameriku si navíc myslím, že je čas, protože chci bojovat o evropské poháry a o titul, proto jsem se rozhodl pro návrat. Je mi 30 let, ale stále chci hrát na nejvyšší úrovni a bojovat o ty nejvyšší příčky a o evropské poháry. Proto jsem upřednostnil Plzeň. V týmu je hodně kluků, které jsem potkal v reprezentaci – ať už v mládeži, nebo v áčku. Shodou okolností jsem kluky hodněkrát potkal také na soustředění s Legií, například na Maltě či ve Španělsku, dokonce jsme proti sobě i hráli," zavzpomínal si na stránkách fcviktoria.cz nový svěřenec Pavla Vrby.

Jaký vývoj očekává v nadcházejících týdnech ve skupině o titul? "Já už českou ligu teď začal sledovat více. Samozřejmě ty přední kluby jsem sledoval celou dobu, nešlo si třeba nevšimnout úspěchů Plzně v evropských pohárech, tam jsem koukal na každý zápas. V této sezoně se všude psalo, že ztráta na Slavii je veliká, ale česká liga je nevyzpytatelná. Slavia má náročný program a ztráta už je menší, Viktorka je hodně zkušený tým a já sám vím z Polska, kde také máme nadstavbu, že i desetibodová ztráta před nadstavbou nemusí nic znamenat. V těch závěrečných zápasech se hraje víceméně pokaždé o šest bodů, každá ztráta hodně bolí. Může se stát cokoliv a budu Viktorce fandit, aby ztrátu ještě zmenšila a zabojovala o titul," zakončil webem fcviktoria.cz citovaný nový kolega Hrušky, Hubníka, Hejdy a spol.