Horňák před dalším představením v Edenu: Jenom doufám, že to všichni hráči budou chtít odčinit

Pražská Sparta utrpěla v neděli v podvečer ostudu před vlastními fanoušky, když padla s Karvinou 1:3. Po závěrečném hvizdu vykazoval kouč Zdeněk Ščasný nespokojenost s předvedenou hrou, ale konkrétně nejmenoval. Letenský tým si potřebuje napravit reputaci, což může již ve středu v Sinobo Stadium na horké půdě vedoucí Sparty.

Horňák před dalším představením v Edenu: Jenom doufám, že to všichni hráči budou chtít odčinit

Tentokrát nepůjde o ligové kolo, ale semifinále MOL Cupu. Pražské derby se tak po krátké době opět opakuje a slavné celky z hlavního města opět změří síly. „Utkání to bude velice důležité. Je to jeden z nejdůležitějších zápasů sezóny. My samozřejmě chceme pohár vyhrát a do finále se můžeme dostat jedině tak, že vyřadíme Slavii,“ rozpovídal se o plánech Sparty asistent trenéra Michal Horňák.

Sparta má co napravovat po nedělní ostudě proti týmu, který v lize bojuje o záchranu. „Všichni si uvědomujeme, že to z naší strany nebyl dobrý zápas. Já jenom doufám, že to všichni hráči budou chtít odčinit. Oproti poslednímu zápasu musíme změnit skoro všechno. Asi bych mohl několik minut vyjmenovávat všechny chyby, které jsme udělali,“ poukázal Horňák na fakt, že se pražskému celku konfrontace s Karvinou hrubě nevydařila.

Sparta se ale umí na městského rivala vyhecovat, což dokázala už před necelými dvěma týdny, kdy v Edenu urvala cennou remízu 1:1. „Samozřejmě víme, že Slavia prohrála ve Zlíně a není v nejlepší pozici. Plzeň na ně dotáhla na čtyři body, mohli by být trochu nervóznější. Pro nás to ale nic nemění, jdeme do toho s tím, že chceme vyhrát,“ dodal Horňák o ambicích Sparty vyhrát tento ročník MOL Cupu.