Pavlenka chytil proti Bayernu neuvěřitelné věci a znovu ukázal, jaký poklad v něm Brémy mají

Pavlenka chytil proti Bayernu neuvěřitelné věci a znovu ukázal, jaký poklad v něm Brémy mají

Ačkoliv dokázal Bayern přerušit Werderu Brémy jeho dlouhou sérii bez prohry, žádný výprask to nebyl a momentálně osmý tým bundesligy za to děkoval i své české jedničce Jiřímu Pavlenkovi, jenž zabránil většímu přídělu.

Německý tisk psal o tom, že někdejší gólman Baníku či Slavie v Allianz Areně doslova čaroval a chválil ho také samotný kouč bavorského kolosu Niko Kovač.

"Jirka chytil neuvěřitelné věci. Hlavně rána Gnabryho v první půli byla stoprocentně gólová, on ji ale vykopl. Pak Gnabryho vychytal ještě několikrát, stejně jako Müllera a další. Škoda té jedné teče, ale znovu ukázal, že je skvělý gólman," uvedl na konto sedmadvacetiletého strážce svatyně jeho zkušenější kolega Theodor Gebre Selassie, jehož slova publikoval portál sport.cz.

Český reprezentant si navíc dobře pamatuje časy, kdy Werder dostával od obhájce primátu i pověstného bůra. Je to pokrok? "Slušný výsledek to není, když jsme prohráli, ale je mnohem lepší než ty příděly z minulých let. My jsme hodně změnili hru. Jsem rád, že doby, kdy jsme jezdili na Bayern s přáním, abychom dostali maximálně tři góly, jsou pryč. Samozřejmě to říkám s trochou nadsázky, nikdy jsme do Allianz Areny nejeli ustrašení. Teď ale máme kvalitu na to, abychom, když se všechno sejde, potrápili i soupeře, jako jsou Bayern nebo Dortmund," informoval na webu sport.cz Gebre Selassie.

Jeho kolega a nejstarší hráč mužstva Claudio Pizzaro uvedl, že ve středečním semifinále Německého poháru ukáže Werder Bayernu velkou sílu. Tentokráte se totiž bude hrát před jeho publikem. "Přesně to chceme udělat. Viděli jsme, že se s ním dá hrát. Doma jsme opravdu hodně silní. Bude to úplně jiný zápas, nemá favorita. A my hodně toužíme po trofeji. Cíl v podobě evropských pohárů dál latí, vytyčili jsme si ho už před začátkem sezony. A jdeme za ním po dvou cestách, v bundeslize i v poháru. Na té první zbývají čtyři zápasy, na té druhé dva. Věřím, že jedna z nich dopadne úspěšně. Pokud by Evropa nevyšla, bude to neúspěšná sezona," zakončil sportem.cz citovaný zadák, jenž působí v německé lize již sedmým rokem.

Bundesliga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.