Finále MOL Cupu si zahraje Slavia a Baník. Sparta předvedla další hrůzný výkon

Baník Ostrava nakoukne do letošního finále MOL Cupu. Proti Bohemians 1905 se prezentoval sebejistým výkonem, přestože rozhodla jediná šťastná trefa, kterou zaznamenal ve 12. minutě Hrubý. Klokani ani jednou nevystřelili na branku a boj o historický postup v tuzemském poháru se jim nevydařil. Ostravský celek je ve finále po dlouhých třinácti letech.

Další pražské derby dopadlo jednoznačně pro Slavii, která doma školila svého rivala až opovážlivě. Svěřenci kouče Zdeňka Ščasného čelili od úvodní minuty velkému náporu a bylo jen otázkou, kdy budou ztrácet i výsledkově. Hrubé chyby v rozehrávkách, špatné bránění standardních situací a poločasový stav 2:0 pro domácí. K tomu několik sporných zákroků, po kterých by se nikdo nedivil, kdyby Costa a Frýdek předčasně zamířili do sprchy.

Po změně stran pokračoval drtivý tlak sešívaných, kteří i nadále nepouštěli soupeře ke slovu. Třetí trefu přidal Masopust po přihrávce Van Burena. Výsledek mohl být pro letenský tým o mnoho krutější, proto se nabízí otázka, zda po dalším výprasku ustojí Ščasný svou pozici trenéra v týmu.

Baník Ostrava - Bohemians Praha 1905 1:0 (1:0)
Branka: 12. Hrubý. Rozhodčí: Marek - Blažej, Hock. ŽK: Jánoš - Šmíd, Vaníček, Dostál. Diváci: 10.712.
Ostrava: Budinský - Pazdera, Procházka, Stronati, Fleišman - Fillo, Jánoš, Hrubý (85. Mešaninov), Granečný (46. Holzer) - Kuzmanovič, O. Šašinka (70. Jirásek). Trenér: Páník.
Bohemians 1905: Valeš - Hůlka, Šmíd, Pokorný - Dostál, Jindřišek (60. F. Hašek), Vacek, Bartek - Reiter (77. Záviška), Puškáč (64. Hilál), Vaníček. Trenér: M. Hašek.

Slavia Praha - Sparta Praha 3:0 (2:0)
Branky: 25. a 45.+3 Souček, 51. Masopust. Rozhodčí: Pechanec - Paták, Dobrovolný. ŽK: Souček, Van Buren, Bořil - Costa, Frýdek, Kanga, Tetteh. Diváci: 16 264.
Slavia: Kolář - Frydrych, Ngadeu, Deli, Bořil - Souček, Král - Masopust (74. Stoch), Hušbauer (79. Traoré), Olayinka - Van Buren (83. Baluta). Trenér: Trpišovský.
Sparta: Heča - Zahustel, Štetina, Costa, Hanousek - Hložek, M. Hašek (51. Sáček), Frýdek, Kanga, Plavšič (46. Karlsson) - Drchal (67. Tetteh). Trenér: Ščasný.