Hrubý: Takhle je to ideální, hrát do šestého místa, prát se o poháry a třeba za rok to může být o tři čtyři příčky výš

Hrubý: Takhle je to ideální, hrát do šestého místa, prát se o poháry a třeba za rok to může být o tři čtyři příčky výš
OBSAHUJE OHLASY

"Finále je vždycky velká motivace, hráči se na to těší. Bude to jeden zápas a tam se může stát cokoliv," uvedl po vyřazení Bohemians 1905 a s tím souvisejícím postupu do finále MOL Cupu se Slavií ostravský kouč Bohumil Páník.

O všem rozhodl záložník Baníku Robert Hrubý, který přitom před časem vypadl ze základní sestavy. V posledních dnech však skóroval jak v lize, tak v poháru a zřejmě je s ním opět třeba počítat. "Samozřejmě, je to povzbuzující. Je tady ale patnáct dvacet kluků, každý chce hrát v základu a někdy hraje ten, jindy ten. Je to o tom přijít a pomoct týmu. Jsem rád, že se to povedlo v obou zápasech. Jsme rádi, že jsme zvládli i tohle a do Jablonce se nám teď pojede líp," zmínil třicáté kolo Fortuna:ligy bývalý hráč Slavie či Teplic.

Ten zažil s Baníkem i těžké druholigové časy a finále poháru před možným vyprodaným stadionem se zdá být skoro jako pohádka a odměna za trpělivost. "Musím říct, že i když se v Ostravě hrála druhá liga nebo o sestup, tak chodilo hodně lidí. Být to jinde, je tam poloprázdný stadion. Je to krása, že můžeme bojovat o evropské poháry v lize i v Českém poháru. Musíme si toho vážit a pokračovat v tvrdé práci dál. Jsem rád, že to tak je," liboval si kolega Filla, Stronatiho, Laštůvky a spol.

Protože se v uplynulé sezoně hrálo o záchranu, nynější ročník může být pro některé ostravské borce jako sen. "Sen by byl vyhrát titul. Třeba. Ale hezky postupně, takhle je to ideální, hrát do šestého místa, prát se o poháry a třeba za rok to může být o tři čtyři příčky výš," uzavřel čtyřiadvacetiletý rodák z Prahy.