Rosický po vyhazovu Ščasného: Chtěl bych mu za jeho práci poděkovat, vím, jak moc chtěl být s klubem úspěšný

V sobotním ligovém utkání třicátého kola Fortuna:ligy proti Opavě už povede Spartu dosavadní asistent Michal Horňák, jenž tak učiní společně s kolegy ze stávajícího realizačního týmu. Zdeněk Ščasný byl totiž ve čtvrtek odvolán.

Rosický po vyhazovu Ščasného: Chtěl bych mu za jeho práci poděkovat, vím, jak moc chtěl být s klubem úspěšný

"Situace po zápasech s Karvinou a na Slavii byla taková, že jsme museli udělat okamžité rozhodnutí. Dospěli jsme k tomu, že odvoláme trenéra, protože výsledky a předvedená hra byly velmi špatné," postěžova si generální ředitel slavného "S" František Čupr.

Dorazí jeho nástupce ještě v průběhu rozehrané soutěže, nebo až v letní přestávce? To zatím neví ani samotná nejslavnější tuzemská značka. "Budeme nyní zvažovat varianty obsazení pozice hlavního trenéra. Uvidíme, zda ho přivedeme ještě v průběhu nadstavbové části ligy, nebo až před nadcházející sezonou," doplnil sparťanský funkcionář.

Sportovní ředitel Tomáš Rosický tak přišel o svého fotbalového učitele a otce. "Chtěl bych Zdeňkovi poděkovat za jeho práci, vím, jak moc chtěl být s klubem úspěšný. Jako klub neprocházíme jednoduchým obdobím a pro něj jako pro trenéra to nebylo snadné. Každopádně tým teď musí ukázat diametrálně odlišné výkony než v posledních dvou zápasech," burcoval na webu sparta.cz "Rosa".

Vedením čtvrteční tréninkové jednotky už byl pověřen majitel deseti ligových titulů Horňák...