V nejlepší jedenáctce sezony Premier League absentují Hazard, Salah či Aubameyang

V nejlepší jedenáctce sezony Premier League absentují Hazard, Salah či Aubameyang

Ačkoliv ještě v Premier League zbývá odehrát tři kompletní kola, Asociace profesionálních fotbalistů (PFA) vyhlásila nejlepší jedenáctku soutěže v sezoně 2018/2019 již v předstihu.

Byť hraje nejvyšší anglickou soutěž 20 celků, v elitním výběru snů figurují pouze hráči ze tří klubových adres, s tím, že první dvě mužstva pořadí - Manchester City a FC Liverpool - dodala hne ddeset zástupců.

Jedenáctým borcem do party je Paul Pogba z Manchesteru United, jenž přitom v posledních měsícíh konstantně nezáří. V nejlepší XI naopak překvapivě chybí několik důležitých jmen typu Edena Hazada z Chelsea či Mohameda Salaha z Liverpoolu.

Zatímco prvně jmenovaný Belgičan si v ligovém ročníku připsal 16 branek a 13 asistencí a je jasně nejlepší součástkou londýnských Blues, rychlonohý Egypťan s minulostí v Basileji, AS Řím či Fiorentině je na 19 ligových gólech, což je stejná bilance jako v případě Sergia Agüera, jenž mezi vyvolenými neabsentuje.

Nejlepší sestava Premier League 2018/2019 dle PFA:

Brankář: Ederson Moraes (City)

Obránci: Trent Alexander Arnold (Liverpool), Virgil van Dijk (Liverpool), Aymeric Laporte (City), Andy Robertson (Liverpool)

Záložníci: Bernardo SIlva (City), Fernandinho (City), Pogba (United)

Útočníci: Raheem Sterling (City, Sergio Agüero (City), Sadio Mané (Liverpool)