Horňák: Určitě jsme velice kvalitní tým a máme dobré mužstvo. Jenom jsme nezvládli pár zápasů

Ještě před pár měsíci vedl Michal Horňák sparťanskou mládež, od zimy se stal u letenského áčka asistentem a od 25. dubna je majitel deseti ligových titulů dočasným hlavním trenérem giganta z Generali arény. O svých dojmech z nové funkce se vicemistr Evropy z roku 1996, jehož čeká premiéra v nové roli již v sobotu 27. dubna ve Slezsku, rozpovídal na klubových stránkách sparta.cz.

Horňák: Určitě jsme velice kvalitní tým a máme dobré mužstvo. Jenom jsme nezvládli pár zápasů

O tom, jak vnímá svou novou roli...

"Vnímám ji jako obrovskou zodpovědnost. Už, když jsem přicházel jako asistent, tak jsem to tak cítil. Teď to cítím ještě víc. Budu zodpovídat za největší klub v České republice. Samozřejmě, že poslední dva výsledky a ani výkony nebyly takové, jaké bychom chtěli. Budeme chtít uspět v Opavě a zlepšit předvedenou hru."

O tom, čím si vysvětluje propad formy v posledních dvou duelech...

"Nevyrovnali jsme se s prvními góly Karviné a Slavie. Nedokázali jsme se zvednout na rozdíl od předchozích zápasů, které jsme otáčeli. Řekl bych, že kluci to nevládli psychicky. Psychicky zatím nejsme tak odolní. Máme mladé kluky, kteří zatím nedorostli do takových mentálních kvalit, aby dokázali těžké zápasy opakovaně otáčet."

O tom, jak moc půjde změnit nálada a klima v kabině během dvou tří dnů...

"Myslím, že pro nás hraje čas. Kdyby se hrál klasický týdenní cyklus, tak se v tom možná budou kluci víc patlat. Takhle to už nejde. Šok, výměna trenéra, jdeme do dalšího zápasu a chceme vyhrát."

O to, zda už se měl čas blíže zajímat o sobotní Opavu...

"Už prostor byl. Po tréninku jsme v trenérské kabině sledovali video s Opavou. V pátek ho pustíme hráčům, aby věděli, co je čeká. Musím říct, že nás čeká houževnatý a těžký soupeř. Kluci musí vidět, jak Opava hraje. Jak říkám, je dobře, že kluci nemají moc času se tím zatěžovat."

O tom, jakou sílu může mít Sparta v nadstavbě proti nejlepším...

"Určitě jsme velice kvalitní tým. Máme dobré mužstvo, jenom jsme nezvládli pár zápasů. To se musí změnit. Musíme zase najet na vítěznou vlnu. Dalším zápasem začíná nadstavba a to budou nejtěžší zápasy v sezoně. Do té doby se musíme připravit tak, abychom uhájili třetí místo."