Fanoušci Sparty si pyrotechnikou vyházeli zákaz vstupu na dva venkovní duely

Tak dlouho se chodí se džbánem pro vodu, až se ucho utrhne. I to si nyní mohou říkat na Letné. Fanoušci Sparty dostali od disciplinární komise zákaz výjezdu na nejbližší dva venkovní zápasy kvůli pohárovému semifinále na Slavii. Sparta zároveň zaplatí pokutu 100 tisíc korun.

Fanoušci Sparty si pyrotechnikou vyházeli zákaz vstupu na dva venkovní duely

Příznivci Pražanů se v této sezoně podobným způsobem provinili již několikrát a disciplinárce došla trpělivost. Po posledním venkovním utkání podzimu v Příbrami dokonce klubu udělila pokutu 200 tisíc korun a zakázala výjezd fanoušků na jeden duel, což však komise nakonec změnila na podmínku.

"Doufali jsme, že podmíněný trest bude fungovat jako prevence, bohužel k tomu nedošlo," uvedl v komuniké předseda disciplinárky Richard Baček. Dodal, že sparťanští příznivci vhazovali pyrotechniku na hrací plochu už při pěti venkovních utkáních v sezoně a potřetí způsobili přerušení zápasu. V Edenu létala pyrotechnika ze sektoru hostů až do hloubi hřiště. "Z důvodu tohoto prohřešku došlo k přerušení utkání na minutu a půl," uvedl předseda disciplinárky.

Sparta v reakci na trest na svých internetových stránkách uvedla, že po utkání v Opavě zváží další postup.