Zvěsti o Barce, Juve či Bayernu nechávají Pavlenku zcela v klidu: Neřeším, co se kde píše nebo říká

Zvěsti o Barce, Juve či Bayernu nechávají Pavlenku zcela v klidu: Neřeším, co se kde píše nebo říká

K nejžádanějším brankářům současné fotbalové branže patří podle zahraničního tisku i sedmadvacetiletý Jiří Pavlenka z Werderu Brémy, o kterém mají uvažovat dokonce i titáni typu Juventusu Turín, Bayernu Mnichov či Barcelony, s tím, že ho pravidelně sledují i skauti z Premier League.

Co s ním spekulace dělají? "Vůbec nic. Neřeším, co se kde píše nebo říká. Zajímá mě, co se děje v Brémách a jak jsou se mnou spokojení trenéři," ozřejmil na webu sport.cz bývalý brankář Baníku Ostrava a Slavie.

Koncentrace je na místě, protože jeho Werder stále bojuje o pohárovou Evropu, do níž se může kvalifikovat alespoň z bundesligy. "Jaká sezona bude se ukáže na jejím konci. Když se do pohárové Evropy dostaneme, bude úspěšná, v opačném nikoliv. Vždycky řadím týmový úspěch výš než individuální," ubezpečil Pavlenka, jehož slova vyšla na portálu sport.cz.

Do konce soutěže zbývají čtyři kola a Bayern vede před Dortmundem o jediný bod. Jak vidí ze svého pohledu atraktivní dostihy o celkový primát? "Stát se může cokoliv. V bundeslize může poslední porazit prvního. Ale Bayern má zkušenější mužstvo, co se týká těžkých zápasů, na titul má z tohoto pohledu větší šanci než Dortmund," uzavřel na sport.cz klubový spoluhráč Gebre Selassieho, jenž v posledním týdnu narazil na bavorský kolos z Allianz Areny hned dvakrát a v obou případech odcházel těsně poražen.

Bundesliga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.