Komličenko žádný vysněný zahraniční klub nemá a umí si představit, že by se v Česku usadil i natrvalo

Komličenko žádný vysněný zahraniční klub nemá a umí si představit, že  by se v Česku usadil i natrvalo

Nikolaj Komličenko je majetkem Mladé Boleslavi od letošního ledna a Krasnodar za něj obdržel 400 tisíc eur, což je něco málo přes 10 milionů korun. I tak však šlo o nejdražší přestup v historii klubu z města automobilů.

Pokud se však bude ruský tank stěhovat nejbližší přestupové období na západ Evropy, suma bude nepochybně několikanásobně vyšší a momentálně osmý celek Fortuna:ligy na něm vydělá. "Moje přání je zahrát si v některé z pěti evropských TOP soutěží. Sleduju poháry i zahraniční soutěže, ale vysněný klub nemám," ozřejmil sportem.cz citovaný svěřenec stratéga Webera, kterž už se trochu domluví také česky.

V budoucnu by se mu ostatně mohl jazyk hodit. "Chtěl bych zkusit nějaké zajímavé zahraniční angažmá v některé z velkých lig. Zatím jsem nepřemýšlel, kde se usadit, ale uměl bych si představit, že by to v Česku bylo i natrvalo," překvapil klient hráčského agenta Viktora Koláře.

Aktuálně je na dvaadvaceti trefách v sezoně. "Myslím si, že je to dobrý výsledek, který je na úrovni kvalitních evropských kanonýrů. Jsem za něj rád a samozřejmě bych ho chtěl ještě navýšit," pronesl na stránkách sport.cz perspektivní ofenzivní bijec.

"Mám kolem sebe výborné spoluhráče, kteří mi v tom hodně pomohli. Na jaře se mi sice vinou absencí tolik střelecky nedařilo, ale ještě není konec sezony, čekají nás důležité zápasy, v nichž bych chtěl mužstvu pomoci svou hrou a samozřejmě i góly, které se ode mne čekají," pokračoval na webu sport.cz třiadvacetiletý kanonýr, jenž v minulosti hostoval také ve Slovanu Liberec.

Kterou nohu má lepší? "Nejlepší mám pravačku, té věřím při zakončení nejvíc, ale snažím se pracovat na tom, abych měl obě nohy i hru hlavou co nejvyrovnanější a stále se zlepšoval. Výběr místa pak vyplývá ze situace na hřišti a intuice, že jdu tam, kam předpokládám přihrávku nebo třeba odraženou střelu. Souvisí to pochopitelně i s hrou spoluhráčů. Oni znají mě, vědí, co potřebuji, já vím, nebo tuším, kam mi míč pošlou. Určitě tohle všechno lze trénovat a vylepšovat, o což se snažíme. V samotném zápase to pak je otázka rychlého a správného rozhodnutí," doplnil spoluhráč Matějovského, Přikryla, Maška a spol., jehož vyjádření vyšlo na sport.cz.

Protože je bývalý ruský reprezentant do jednadvaceti let, rád by nakukl také do áčka, které vede Čerčesov. "S trenérem jsem zatím nemluvil. V Česku i na Slovensku hraje víc ruských fotbalistů. Záleží na trenérovi, jestli se na ně podívá a pozve je do národního mužstva. Zahrát si za reprezentaci svojí země je přání každého fotbalisty, samozřejmě i moje. Záleží na trenérovi, koho si do národního týmu vybere. Hráč tomu může pomoci jen svými výkony na hřišti, o což se snažím," uzavřel na webu sport.cz úderný Komličenko, jehož tým hostí ve třicátém kole na domácí půdě zlínské Ševce. Společně s nadstavbou tak čeká Komličenka možná posledních šest duelů ve Fortuna:lize.

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.