Barcelona mistrem Španělska, Citizens zpět v čele a Bayern zaváhání Dortmundu nevyužil

Zahraniční ligy vrcholí a do konce sezóny zbývá jen několik málo kol. Většina týmů tak potřebuje nutně získat poslední body v sezóně, aby se udrželi, postoupili do Evropské ligy, Ligy mistrů či dokonce získali titul, ačkoliv o mistrech v jednotlivých zemích je už mnohdy rozhodnuto.

Premier League:

Celou Anglii teď zajímá, zda se mistrem stane Liverpool nebo Manchester City. Reds v předehrávce kola udělali důležitý krok za případným titulem, budou muset ovšem spoléhat na ztrátu bodů svého soupeře, který je v tabulce sice druhý, avšak se zápasem k dobru. V pátek Liverpool rozdrtil Huddersfield 5:0, skóre otevřel už v první minutě Naby Keita, po dvou brankách se trefili hvězdní útočníci Sadio Mané a Mohamed Salah. Třetí Tottenham na úvod soboty zklamal domácí publikum a prohrál s rivalem z West Hamu 0:1 a zkomplikoval si závod o místenku v Lize mistrů, i přesto má ale situaci ve svých rukou. Everton po skalpu Rudých ďáblů remizoval na hřišti Crystal Palace 0:0, Fulham naopak zvítězil nad Cardiffem 1:0. Southampton v rámci přestřelky remizoval s Bournemouthem 3:3 a Wolves zvítězili na hřišti Watfordu 2:1. Hrací den pak uzavřel Brighton, který s Newcastlem uhrál remízu 1:1.

V neděli Jamie Vardy s Leicesterem šokoval Arsenal, následně se do úspěšného boje pustil Manchester City. V Burnley zvítězil 1:0 díky brance Sergia Agüera, kterou musela potvrdit až gólová technologie. Ve šlágru mezi United a Chelsea poté další hrubici vyrobil David de Gea a umožnil Chelsea srovnat na konečných 1:1.

Bundesliga:
Augsburg se doma dostal nečekaně do vedení proti Leverkusenu, na úvodní trefu ale brzy zareagoval hostující Kevin Volland. Útočná smršť Bayeru se ale rozjela až ve druhé půli, severoněmecký tým vstřelil tři branky a vyhrál 4:1. Bayer tak směřuje za šestým místem, které zaručuje kvalifikaci o Evropskou ligu. Borussia Dortmund si doma výrazně zkomplikovala cestu za titulem a prohrála s odvěkým rivalem Schalke 2:4, domácí navíc inkasovali rovnou dvě červené karty. Brémy prohrály v Düsseldorfu vysoko 1:4. Frankfurt doma bezbrankově remizoval s Herthou Berlín 0:0 a Hannover těsně zvítězil nad Mohučí 1:0. Dařilo se i Red Bullu Lipsko, které zdolalo Freiburg 2:1 díky proměněné penaltě Emila Forsberga v 78. minutě. Stuttgart zvítězil překvapivě nad Borusií Mönchengladbach 1:0, o výhře rozhodl Donis.

Bayern zaváhání Dortmundu nevyužil a v Norimberku jen remizoval 1:1. Hoffenheim se mohl přiblížit k místům zajišťující Ligu mistrů. V první půli Kramarič neproměnil penaltu, přesto šli domácí do vedení. Wolfsubrg nicméně následně předvedl gólovou smršť a vyhrál vysoko 1:4.

La Liga:
Athletic Bilbao se vzdálilo Evropské lize, když doma zbytečně remizovalo s Alavesem 1:1. I přesto má ale baskický celej šanci do pohárů postoupit. Atletico Madrid doma nejtěsnějším možným způsobem porazilo Real Valladolid 1:0, o vítězství domácích rozhodla v 66. minutě vlastní branka hostujícího Joaquína Fernandéze. V utkání Leganes a Celty Vigo branka nepadla. Barcelona si večer mohla zajistit v případě vítězství v předstihu ligový titul a tak se také stalo. Katalánský tým porazil Levante 1:0, o výhře a tím pádem titulu rozhodl symbolicky nejlepší hráč týmu Lionel Messi.

V boji o čtvrté místo zaváhaly všechny celky. Prohrála Valencia, následovala Sevilla a bod si neodváží ani Getafe. Senzací poté skončil zápas mezi Vallecanem a Realem Madrid. Bílý balet potvrdil svou mizérii a podlehl i týmu, který se pravděpodobně i přes výhru s La Ligou rozloučí.

Serie A:
Bologna, za kterou na konec utkání nastoupil i Ladislav Krejčí, porazila Empoli 3:1. Za domácí skórovali Sansone, Soriano a Orsolini, gól hostů zaznamenal Pajac. AS Řím s Patrikem Schickem na lavičce zvítězil nad Cagliari 3:0 díky povedené první desetiminutovce, kdy dali Vlci dvě branky. Posunuli se tak na čtvrté místo zajišťujicí postup do Ligy mistrů, o které je ale brzy může připravit AC Milán. Ve šlágru kola, v Derby d`Italia, zaznamenal Cristiano Ronaldo významný gólový milník. Portugalský superkanonýr vstřelil proti Interu Milán za Juventus svůj 600. klubový gól v kariéře, na vítězství to však Staré dámě nestačilo, na San Siru uhrála pouze remízu 1:1. Mrzet to však Ronalda a spol. nemusí, neboť si již ligový titul zajistili před týdnem.

V neděli si druhé místo pojistila Neapol, naopak zajímavý bude boj o čtvrtou příčku. Do něj se po dnešní výhře nad Rossoneri zcela jistě zapojí i Turín. Ten nyní ztrácí na čtvrtý AS Řím jen dva body. Ve hře je ještě Atalanta, která bude kolo dohrávat v pondělí.

Ligue 1:
V Bordeaux sice otevřel skóre lyonský Depay, domácí však utkání otočili a v půli vedli 2:1. Branky hostujících Corneta a Dembelého však Lyonu vrátily tři body a Lyon tak zůstává na třetím místě, které zajišťuje účast v kvalifikaci Ligy mistrů.

Borussia Dortmund - Schalke 2:4 (1:2)
Branky: 14. Götze, 85. Witsel - 18. (pen.) a 62. Caligiuri, 28. Sané, 86. Embolo
Červené karty: 60. Reus, 65. Wolf (oba Borussia Dortmund)

Fortuna Düsseldorf - Werder Brémy 4:1 (2:1)
Branky: 1. Raman, 22. Karaman, 56. Hennings, 73. Süttner - 28. Kruse (pen.)

Eintracht Frankfurt - Hertha Berlín 0:0 (0:0)
Červená karta: 80. Klunter (Hertha Berlín)

Hannover 96 - Mohuč 1:0 (0:0)
Branka: 66. Weydandt

Red Bull Lipsko - Freiburg 2:1 (1:0)