Prostějov zvítězil nad Táborskem, České Budějovice krok od postupu

AKTUALIZOVÁNO

Ve stínu hracího kola první Fortuna ligy byla na programu i druhá nejvyšší soutěž, konkrétně utkání mezi Prostějovem a Táborskem. Hrála se ovšem třetí liga v Čechách i na Moravě, kde se rovněž brzy rozhodne o postupujicích do Fortuna národní ligy. V neděli se v nižších českých soutěžích pokračovalo. Ve FNL překvapivě klopýtla Jihlava, to České Budějovice už v příštím kole mohou slavit. 

Prostějov zvítězil nad Táborskem, České Budějovice krok od postupu

Prostějov šel do vedení už ve dvanácté minutě zásluhou Karla Kroupy, hostující Táborsko však před poločasem vyrovnalo na 1:1. Vedení na svou stranu ovšem poté strhl domácí Koudelka a bylo vymalováno. Prostějov je tak na jedenáctém místě a pravděpodobně nesestoupí, Táborsko má naopak na mále, je předposlední a o udržení bude muset ještě bojovat.

V neděli senzačně klopýtla Jihlava. Chrudim gólem z poslední minuty urvala všechny body a vzdálila se patnáctému Táborsku. To České Budějovice znovu nezaváhaly a brankou Petera Grajciara se přiblížila k jistotě postupu.

O třetí pozici poté chce zabojovat brněnská Zbrojovka. Ta nedala šanci Znojmu a na třetí Hradec Králové ztrácí pět kol před koncem jediný bod. 

V rámci ČFL Vltavín zvítězil v Benešově, Převyšov doma zdolal Živanice, Králův Dvůr doma podlehl Domažlicím a po penaltovém rozstřelu prohrály doma Dobrovice s Litoměřickem. Zápy poté vyloupily Velvary o tři body díky vítězství 1:0. Na Moravě mezitím v MSFL prohrály Otrokovice v Dolním Benešově 0:1, Hlučín doma uhrál bezbrankovou remízu s Vyškovem a Rýmařov remizoval s Hulínem 1:1.

FNL, 25. kolo:

Prostějov - Táborsko 2:1 

Viktoria Žižkov - FK Varnsdorf 2:0

MFK Chrudim - Vysočina Jihlava 4:3

Č. Budějovice - Baník Sokolov 1:0

Vlašim - MFK Vítkovice 1:0 

Zbrojovka Brno - 1. SC Znojmo FK 2:0

 

ČFL, 25. kolo:

Benešov - Vltavín 0:3

Převyšov - Živanice 2:1

Králův Dvůr - Domažlice 0:1

Dobrovice - Litoměřicko 0:1 (pen.)

Velvary - Zápy 0:1

Karlovy Vary - Radotín 2:1 (pen.)

Brozany - Písek 1:2 (pen.)

Štěchovice - Ústí nad Orlicí 3:0

MSFL, 22. kolo:

Dolní Benešov - Otrokovice 1:0

Hlučín - Vyškov 0:0

Rýmařov - Hulín 1:1

Uničov - Uherský Brod 2:2