De Ligt před bitvou s Tottehamem: Dva favority jsme již vyřadili. Sen o finále může být skutečný

De Ligt před bitvou s Tottehamem: Dva favority jsme již vyřadili. Sen o finále může být skutečný

Nizozemský Ajax zažívá pohádkovou sezónu. Figuruje mezi čtyřmi celky, které můžeme ještě registrovat v aktuálním ročníku Ligy mistrů. Prestižní evropská klubová soutěž mu tentokrát postavila do cesty Londýnský Tottenham. Ajax opět není favoritem, přesto v kabině věří, že postup není nemožný. Ostře sledovaný duel bude nabídnut divákům již v úterý večer.

První semifinálová dvojice vykazuje jména, která mnozí asi na postup ani netipovali. Tottenham nakonec prošel do další fáze soutěže na úkor Manchesteru City, Ajax pak vyřadil překvapivě Juventus. „Toto je neskutečný večer pro Ajax. Dokázali jsme vyřadit dalšího silného favorita soutěže. Hráli jsme sebevědomě a trpělivě, opět jsme posunuli naše limity. Proti nám a naší filozofii je velmi těžké hrát,“ radoval se po výhře v Turíně kouč nizozemského celku Ten Hag.

Ajax již předtím vyřadil trojnásobného vítěze posledních třech ročníků Real Madrid. Také proti Staré dámě bylo patrné, jak velký hlad úspěchu mají hráči nizozemského celku. Výsledek 2:1 pro hosty se zdál být těsný, ale hvězdný italský tým v čele s Ronaldem měl s talentovanými mladíky velké problémy. Mnozí se pak shodli, že Juventus mohl dostat slušný příděl od týmu, se kterým už nikdo v této fázi soutěže nepočítal.

Ajax ještě končit nemusí a ve hře je samozřejmě postup. Tottenham je mírným papírovým soupeřem, ale jasno bude až po dvojí konfrontaci. Úvodní duel se hraje v Londýně a devatenáctiletá defenzivní hvězda Matthij de Ligt věří, že zde mohou uhrát dobrý výsledek pro odvetu. „Naše hra je pro každého nepříjemná. Potřebujeme zde hrát tak, aby pro nás byla odveta stále otevřená. Víme, že nás čekají těžké zápasy, ale kdo ví. Třeba můžeme letos Ligu mistrů i vyhrát. Jsme už v semifinále a vyřadili jsme dva velké favority,“ nechal se slyšet defenzivní klenot Ajaxu, o který je v Evropě velký zájem.