Výprodej v Ajaxu? Po De Jongovi je na odchodu další supertalent!

Úspěšné tažení Ligou mistrů bude mít pro Ajax následky. Minimálně pro jeho kádr, o jehož členy je mezi evropskými top kluby velký zájem. Talentovaný záložník Frankie de Jong se již upsal Barceloně a nyní je na odchodu i devatenáctiletý kapitán Matthijs de Ligt.

Výprodej v Ajaxu? Po De Jongovi je na odchodu další supertalent!

Nejen sláva, prestiž a peníze plynou z úspěchu v Lize mistrů. Pokud nejde o špičkový klub z Evropy, která je finančně zabezpečený, bývá scénář často velmi podobný. A je jedno, jestli jde o Ligu mistrů nebo Evropskou ligu. Ekonomicky slabší celky, kterým se podaří zazářit v Evropě, často své nejlepší zboží prodají za velmi výhodných podmínek.

Podobně tomu je i v Ajaxu. De Jong už patří Barceloně a adresu dost možná brzy změní i další z klíčových postav týmu - kapitán De Ligt. Talentovaný stoper podává v této sezoně vynikající výkony a už se mluví o Barceloně, Juventusu nebo Bayernu.

Ajax pod De Ligtovým vedením z vyřazovacích bojů Ligy mistrů vyprovodil obhájce trofeje Real Madrid a ve čtvrtfinále i dalšího aspiranta na celkový triumf Juventus. Některá španělská média už dokonce přišla s tím, že je mladý stoper dohodnutý s Blaugranas a 1. června by měl být představen jako další posila na Nou Campu. Hodně ovšem bude záležet na Ajaxu, jestli se s případnými zájemci dohodne.

„Nemyslím si, že by za mě někdo zaplatil tolik jako za Frenkieho (De Jonga). Přeci jen za záložníky se většinou platí více než za obránce. Ale v tuto chvíli opravdu nevím, co bude. Záleží i na Ajaxu. Já sám nevím, co přinese čas. Ještě jsem neuvažoval nad tím, kde bych chtěl hrát. Zatím se soustředím na tuto sezonu,“ prozradil De Ligt.