Lischka může pokračovat i na vrcholové úrovni, byť bude pravidelně sledován: Je to úžasná euforie

Lischka může pokračovat i na vrcholové úrovni, byť bude pravidelně sledován: Je to úžasná euforie

Mladý stoper David Lischka, jemuž v zimě kvůli potížím se srdcem ztroskotal přestup do Sparty, začal znovu trénovat s jabloneckým mužstvem a v létě by měl na předsezonní přípravě bojovat o místo v kádru kouče Petra Rady na příští soutěžní ročník 2019/2020.

Může za to čtyřhodinová operace, kterou vedl na pražské Homolce primář tamního Kardiochirurgického oddělení MUDr. Štěpán Černý. "Provedli jsme kardiochirurgickou plastiku aortální chlopně, která Davidovi umožňuje vrátit se k vrcholovému sportu. Kdybychom udělali klasickou náhradu chlopně, David by sice mohl normálně pokračovat dál v životě, ale už by nemohl být vystaven větší fyzické zátěži. Tenhle zákrok, při němž se použije živá tkáň, a provádí ho tři až čtyři oddělení v Česku, mu ale návrat mezi fotbalové profesionály umožňuje. Samozřejmě David ale bude muset být dál sledován, před každou sezonou by se měla dělat podrobná vyšetření a vyhodnocení, jak zátěž zvládá. Testy, které už David podstoupil, nicméně ukazují, že se jeho tělo chová jako zdravé a je připraveno na vrcholový sport," citoval web fkjablonec.cz slova lékaře.

Jeho agent David Nehoda před doktorem smekl. "Musím poděkovat primáři Černému a jeho kolegům za špičkovou profesionální práci. Umožnili Davidovi něco, v co už jsme možná ani sami nedoufali, a sice že zase bude moci hrát fotbal na nejvyšší úrovni. Mám neskutečnou radost za Davida, je to skvělá zpráva. Nechci, aby to znělo pateticky, ale zažíváme jedny z těch výjimečných momentů v životě," pokračoval manažer z agentury Nehoda Sport.

A co dojmy samotného středního obránce ze Střelnice? "Je to úžasná euforie. Po těch všech pádech, které jsem zažil, zase přišly dobré zprávy. Zavládla u mě taky nová motivace, velká chuť se do toho kolotoče zase vrátit, strašně mi to chybělo. Možná, že ta pauza mi pomohla i v tom, že o to větší radost mám, že jsem zase zpátky v tom procesu a můžu být zase s klukama na hřišti. Chtěl bych poděkovat mé rodině, kamarádům a agentuře Nehoda Sport, že jsem od nich dostal velkou podporu, která mi pomohla to těžké období překonat," uzavřel na stránkách fkjablonec.cz spoluhráč Chramosty, Doležala, Trávníka a spol.