Zvolili jsme špatný styl hry, přiznal po prohře s Ajaxem Pochettino

OBSAHUJE OHLASY

Tottenham prohrál první zápas semifinále Ligy mistrů s nizozemským Ajaxem Amsterdam 1:0 gólem Donnyho van de Beeka z 15. minuty. Pohádka Ajaxu tedy zjevně pokračuje, ačkoliv tým z Amsterdamu nemá nic jisté a odveta, která se odehraje příští středu v Nizozemsku, bude pro tým velmi těžké. Po zápase s novináři mluvil trenér Tottenhamu Mauricio Pochettino.

„Když se na to koukám zpětně, tak jsme už od začátku zápasu zvolili špatný styl hry. Na druhou stranu, příliš na výběr jsme neměli. Nebudu shazovat vinu na hráče, já jsem trenér a na mně je plná zodpovědnost,“ prohlásil po zápase Pochettino. „První poločas pro nás vůbec nebyl dobrý, Ajax měl hodně energie a pro nás bylo těžké vyhrávat souboje,“ dodal ambiciózní argentinský kouč.

Ajax se může stát po patnácti letech prvním týmem mimo pět elitních evropských lig, který se probojuje do finále Ligy mistrů. Naposledy se to povedlo v roce 2004 Portu, tehdy vedeném José Mourinhem, které nakonec dokázalo celou soutěž opanovat, když ve finále zvítězilo 3:0 nad AS Monaco.

To Tottenham se do semifinále Ligy mistrů probojoval úplně poprvé ve svě historii. Ještě však musí zabojovat, aby si alespoň základní skupinu milionářské soutěže zahrál i příští rok. Dvě kola před koncem anglické Premier League je totiž třetí a na pátý Arsenal má náskok dosažitelných čtyř bodů.