Co měli (a mají) na výplatní pásce 4 poslední trenéři Sparty Stramaccioni, Hapal, Ščasný a Horňák?

Co měli (a mají) na výplatní pásce 4 poslední trenéři Sparty Stramaccioni, Hapal, Ščasný a Horňák?

Na ostře sledované Letné se během posledních dvou let vystřídali hned 4 hlavní trenéři a pro slavné "S" je smutné, že je musí všechny stále platit i po ukončení spolupráce.

Jak připomněl server sportrevue.isport.blesk.cz, na kterém sumy zazněly, loni vyhozený italský kormidelník Andrea Stramaccioni měl v nejslavnější domácí značce dvouletý kontrakt, který mu přestane platit až na konci příštího měsíce. Byť byl vyhozen již loni v březnu před necelými patnácti měsíci, stále může využívat služební pražský byt a pořád mu také chodí na účet královská gáže 3 miliony korun měsíčně.

Nemalé peníze neměl ani současný vůdce slovenského národního mužstva Pavel Hapal, jenž se v Praze dlouho nezdržel a po rozhodnutí Zdeňka Ščasného musel z kola ven. Osobní podmínky ve výši 800 tisíc korun měsíčně si však devětačtyřicetiletý rodák z Kroměříže vyjednal v metropoli slušně. Sparta by ho měla podle původní dohody platit ještě 13 měsíců až do června 2020.

Zmíněný Zdeněk Ščasný pracoval za 500 tisíc korun měsíčně, až do letošního ledna ovšem seděl ve Spartě na dvou židlích a kromě trenérské funkce zastával i roli sportovního ředitele. Jeho nástupce Michal Horňák, který byl jeho asistencem a nyní má jakožto hlavní trenér pouze zaskakovat, si na jedné z nejsledovanějších trenérských lavic v zemi přijde na 150 tisíc korun měsíčně, což už se začíná blížit rozumné hospodářské politice. Oproti jeho předchůdcům dostává "jen" drobné...

Jakou gáži si asi v Generali aréně vyjedná budoucí šéf lavičky, jímž bude být podle posledních spekulací například Jílek, El Maestro, Guľa či Hašek?

Finanční podmínky posledních 5 trenérů Sparty:

Andrea Stramaccioni – 3 milion korun měsíčně
Pavel Hapal – 800 tisíc korun měsíčně
Zdeněk Ščasný – 500 tisíc korun měsíčně
Michal Horňák - 150 tisíc korun měsíčně