Baník se obává pražského finále a doufá ve skutečně neutrální půdu. Které 2 stadiony by bral?

Baník se obává pražského finále a doufá ve skutečně neutrální půdu. Které 2 stadiony by bral?

Dějiště finálového zápasu MOL Cupu zatím stále není známo. Ve hře mají být domovy Sparty, Sigmy Olomouc nebo Zbrojovky Brno. Představitelé jednoho z finalistů, čili Baníku, doufají, že dějiště bude neutrální a že vzhledem ke Slavii nepůjde o metropoli.

FAČR údajně zvažuje dvě varianty - Letnou a Andrův stadion. "Abych řekl upřímně, neumím si za těchto okolností, kdy je jasné, že finalisté jsou z Prahy a Ostravy, představit, že by FAČR rozhodla o konání finálového utkání v Praze. Tím spíš, že se skutečně nabízejí místa, jejichž výběr by odpovídal duchu fair play," citoval web fcb.cz slova majitele Baníku Václava Brabce.

V podobném duchu samozřejmě hovořil i výkonný ředitel ostravské značky Michal Bělák. "V situaci, kdy se do finále dostal jeden klub z Prahy a druhý z Ostravy, je asi každému jasné, že za neutrální lze z těchto dvou zvažovaných lokalit považovat jen Olomouc. Ano, pokud jde o Olomouc, leží blíž Ostravě než Praze, ale rozdíl v délce dopravy z obou měst do Olomouce je asi jen hodinový. Olomouc je navíc pro fanoušky z obou měst velmi snadno dostupná vlakem, a díky tomu, že do ní vede z obou směrů i dálnice, také autem. Nehledě na to, že stadion v Olomouci svým komfortem a bezpečnostním zajištěním odpovídá významu finálového utkání MOL Cupu. Nedávno navíc prošel rekonstrukcí. Věřím, že FAČR při volbě dějiště finálového zápasu faktor skutečné neutrality zohlední. Opravdu si neumím představit, že by tomu mělo být jinak," pokračoval na stránkách fcb.cz funkcionář.

Ten by nebyl proti, ani kdyby došlo na finálové rozuzlení v Brně. "Tamní stadion sice není tak komfortní jako ten olomoucký, ale Brno svou polohou maximálním způsobem splňuje požadavek neutrality. Z Ostravy i z Prahy to mají fanoušci obou klubů do Brna téměř stejně daleko," uzavřel Bělák, jehož tým se v prvním kole nadstavby utká v sobotu 4. května se Spartou.