Real se dohodl s hvězdou Spurs. Pochettino přestupu bránit nebude

Real se dohodl s hvězdou Spurs. Pochettino přestupu bránit nebude

Real Madrid za sebou nemá nejvydařenější sezonu, spíše naopak. V té další se čekají výrazně lepší výkony i výsledky. A opět to bude pod taktovkou Zinedina Zidana, který se na lavičku bílého baletu před pár týdny vrátil, když před ním během několika měsíci neuspěli Lopetegui ani Solari. Očekává se výrazná přestavba kádru a jednou z nových tváří by měl být i Christian Eriksen.

Záložník londýnského Tottenhamu, ze kterého bílý balet v minulosti získal například Luku Modriče nebo Garetha Balea, je už podle španělských deníků Metro a AS s Realem ústně domluvený na podmínkách smlouvy.

Sedmadvacetiletá opora Spurs působí na White Hart Lane od roku 2013 a za tu dobu se vypracovala mezi nejlepší záložníky v celé Premier League. Zkušený dánský reprezentant za sebou má řadu vynikajících sezon včetně těch tří posledních, ve kterých připravil svým spoluhráčům 239 gólových šancí. Nikdo jiný nemá v tomto ohledu lepší čísla. Až za ním jsou tak borci jako Eden Hazard nebo Kevin de Bruyne.

Zidanovi by se příchod Eriksena velmi zamlouval, zato manažer kohoutů Mauricio Pochettino o něčem takovém nechce ani slyšet. Konečné slovo však bude mít šéf klubu Daniel Levy, jenž je výborným vyjednavačem a nikdy na svých hráčích neprodělal. Navíc klub v posledních letech investoval prakticky všechny finance výstavby nového stadionu, takže finanční injekce, která by v tomto případě rozhodně nebyla malá, by se hodila.

„Christian je pro nás velmi důležitý. Bylo by skvělé, kdyby s námi pokračoval i příští rok a dál, ale záleží také na něm. Po konci sezony se bude jeho budoucnost řešit. Víme, že je o něj velký zájem a nechceme mu bránit,“ řekl argentinský kouč.