Solskjaer to má nahnuté a na Old Trafford se zase začíná mluvit o Contem

Solskjaer to má nahnuté a na Old Trafford se zase začíná mluvit o Contem

Jak panovalo nadšení z angažmá Ole Gunnara Solskjaera na lavičce United během prvních týdnů, během kterých Manchester válcoval všechny soupeře, tak v poslední době je to výrazně horší. Tradičnímu celku se totiž přestalo dařit. Umístění do čtvrtého místa v lize se vzdálilo a v Lize mistrů byl nad síly Pogby a spol. celek z Barcelony. I proto se začíná mluvit o tom, že trvalé angažmá norského kouče nakonec nemusí být úplně ideální krok a začínají se řešit možné alternativy na lavičku.

Od té doby, co byl Solskjaer jmenovaným trvalým manažerem, to jde s Manchesterem z kopce. Třeba v Premier League brali Red Devils z posledních pěti zápasů jen čtyři body. Naposledy remizovali doma s Chelsea 1:1 a promarnili tak šanci se na londýnský klub bodově dotáhnout. Místo toho tak na Blues, kterým patří důležitá čtvrtá příčka, která jako poslední zaručuje účast v Lize mistrů, ztrácí dál tři body.

Jedním z jmen, které se v útrobách Old Trafford často skloňují, je Antonio Conte. Italský kouč má již s anglickou nejvyšší soutěží zkušenosti, když vedl Chelsea. S tou vyhrál ligový titul a slavil i v prestižním FA Cupu. Po minulé sezoně se ale musel pakovat, protože si s týmem nevybojoval účast v milionářské soutěži. Devětačtyřicetiletý kouč předtím dlouho úspěšně vedl Juventus, se kterým dominoval Serii A.

O Contem se mluvilo již v době, než se vedení definitivně rozhodlo pro Solskjaera. Ten si smlouvu získal nejen do té doby výbornými výsledky, ale i následováním úspěšného odkazu legendárního Sira Alexe Fergusona, pod kterým Nor dlouhá léta hrával.

Nyní to ale nevypadá, že by smlouvu na tři a půl roku mohl dovršit. Spíše si bude balit kufry mnohem dřív, než by kdo očekával. Rozhodnou poslední dvě kola a to, jestli se United kvalifikují do Ligy mistrů, nebo ne.