Brabec: V tento moment nemůžu říct, jestli bych raději zůstal v Česku a působil dál v Plzni, kde se mi líbí, nebo šel ven

Brabec: V tento moment nemůžu říct, jestli bych raději zůstal v Česku a působil dál v Plzni, kde se mi líbí, nebo šel ven

Jakub Brabec, kmenový hráč Genku, jen aktuálně hostuje v Plzni, tvrdí, že není jednoduché získat v nadstavbě plný počet bodů. Každý zápas bude podle jeho slov ve velkém tempu a tlak na umístění v tabulce bude obrovský. Exsparťanský stoper věří, že se liga ještě může zamotat.

o svém návratu do české ligy odehrál bývalý hráč tureckého Rizesporru šest zápasů, s tím, že v základní sestavě Viktorie figuroval pětkrát a dohromady strávil na trávnících 451 minut čistého času. Jaké pro něj poslední týdny na nové adrese byly? "Jsem hlavně rád, že jsem šanci ve Viktorce dostal. Přišel jsem na hostování, abych jí pomohl. Výsledkově se to určitě daří. Myslím, že z hlediska celého týmu to herně není nejoptimálnější. Ale na konci se stejně počítají výsledky. V zápasech, které jsem odehrál, i ten s Duklou, byly příznivé. Těší mě, že jsme pořád na dostřel Slavie, boj o titul ještě můžeme zamotat. Uvidíme, jak bude vypadat nadstavba," pronesl v interview pro magazín gol.cz kolega Procházky, Kopice, Krmenčíka a spol.

Jak mu voní spolupráce s defenzivním lídrem Romanem Hubníkem? "V tom není žádný problém, Hubňa je obrovsky zkušený. Hraje se mi s ním dobře. Myslím, že vyjukaný klučina z naší čtyřky stoperů není nikdo. Trenér ale musí vybrat jenom dva, myslím, že ani pro něj to není jednoduché," pokračoval v rozhovoru pro gol.cz defenzivní specialista, jenž čelí ve Štruncových sadech nemalé konkurenci. "Zranění Hejdy zkraje jara mi umožnilo vrátit se do české ligy a vytvořit v Plzni větší konkurenci na stoperu. Po vyřazení z Evropské ligy hrajeme jedinou soutěž, čtyři zdraví stopeři jsou za této konstelace vysoký nadstandard," doplnil.

Ve třicátém kole proti Dukle se letenský odchovanec nevešel ani na lavičku. Jak vidí na západě Čech svou další budoucnost? "Moje budoucnost se bude řešit po sezoně. Plzeň má právo na opci. Buď ji uplatní a já budu ve Viktorce pokračovat, nebo se vrátím do Belgie. Anebo bude jiné angažmá. Když to zlehčím, tak by bylo skvělý, kdybych přestoupil do Realu Madrid nebo do Arsenalu. Opravdu nevím, jaké možnosti a varianty se naskytnou. Jaké kluby o mě budou případně stát. V tento moment nemůžu říct, jestli bych raději zůstal v Česku a působil dál v Plzni, kde se mi líbí, nebo šel ven. Záleží, jaké možnosti budou," uzavřel svěřenec Pavla Vrby, jehož názor zveřejnil gol.cz.