Proč se Mourinhovi v United nedařilo? Klopp a Guardiola si mohli koupit, koho jen chtěli, brání se propuštěný manažer

Proč se Mourinhovi v United nedařilo? Klopp a Guardiola si mohli koupit, koho jen chtěli, brání se propuštěný manažer

José Mourinho má sice po svém bohatém odstupném zakázáno mluvit, přesto si sem tam neodpustí nějaké to pošťouchnutí. Tentokrát jej směroval na vedení Rudých ďáblů a zejména pak na Eda Woodwarda, který ho měl podpořit na přestupovém trhu. To však v jeho poslední sezoně neudělal, což nakonec vyústilo vyhazovem dříve úspěšného portugalského taktického architekta.

„Kdybych měl v Manchesteru United prostředky, které měli třeba Klopp nebo Guardiola ve svých klubech, mohlo by to vše vypadat jinak,“ mířil Mourinho cíleně na Woodwarda, jenž mu při nástupu do funkce sliboval plnou podporu, nakonec mu ovšem před vstupem do třetí sezony pořídil jenom Freda do zálohy, u něhož se spekuluje, že se jedná o tak špatný nákup, že jak rychle přišel, tak podobně rychle i odejde.

„Když Guardiola nebyl spokojený se svým gólmanem, koupil si jiného. Ten se mu ale neosvědčil, a tak si opět koupil jiného. Když se mu nelíbila celá zadní řada, koupil si celou zadní řadu. Když se mu nelíbil celý tým, tak během jedné sezony vyměnil celou základní jedenáctku,“ uváděl Mourinho poněkud drastické příklady. „Není třeba zmiňovat ani to, kolik peněz za poslední roky obětoval Liverpool a stejně na úspěch stále čeká,“ stupňoval svou zlost.

„Jurgen (Klopp) byl v Liverpoolu tři a půl roku a nevyhrál vůbec, ale vůbec nic. A přesto v něj vedení důvěru neztratilo a na přestupovém trhu to jasně ukázalo. To je něco, s čím jsem já nepočítal, a proto od té doby tvrdím, že pokud mám přijmout nějakou další nabídku, musím přesně vědět, co se ode mě požaduje a co všechno je klub ochotný kvůli tomu obětovat,“ dodával rozhořčený portugalský manažer, který je momentálně stále bez práce.