Měli jsme v hlavách tu tragickou událost, připomínal Horňák. I tak ale kluky chválil

Měli jsme v hlavách tu tragickou událost, připomínal Horňák. I tak ale kluky chválil

Sparta porazila doma Baník 3:0 a nakopla nadstavbu ve velkém stylu. „Tohle je vítězství nejenom pro nás, ale i pro Pepu Šurala. Věděli jsme, že nám tam nahoře bude držet palce a že se na nás bude dívat,“ pravil po výhře dočasný kormidelník Michal Horňák.

Baník začal utkání aktivněji, měl více střel, ale postupně se začala Sparta osvojovat. „Možná jsme byli při nástupu nervózní, naštěstí jsme to ale zvládli,“ odpovídal kouč, jenž má za sebou velice náročný týden. „Byli jsme zdrceni těmi tragickými zprávami. Všechny dohromady nás to stmelilo. Šli jsme si společně chvíli sednout a myslím si, že se ty emoce s námi táhly až do zápasu. I ti kluci se z toho chvíli dostávali. Až na začátek toho utkání a malou pasáž po tom druhém gólu musíme být s výsledkem spokojeni.“

Sparta chtěla předvést podobný výkon jako ten v Opavě a minimálně výsledkem na to navázala. „Chtěli jsme hrát aktivně, tahat to po křídlech, hodně střílet, chodit do zakončení a to se nám hlavně v úvodu nedařilo, když jsme to zbytečně tahali středem hřiště, kde jsme se nemohli prosadit,“ pravil Horňák připomínajíc to, že se vše zlomilo prvním gólem, kdy unikl Karlsson po křídle a skvělým pasem našel volného Drchala.

Letenští po změně trenéra nabrali ten tradiční nový impuls. V současné době to jsou dva zápasy, šest bodů a skóre 6:0. „Nerad bych to přeceňoval. Nám se to vydařilo hlavně gólově, a i když jsme v Opavě hráli lepší utkání než teď proti Ostravě, tak si troufám říct, že to pro ty kluky bylo těžké hlavně z toho psychického hlediska. Jsem rád za šest bodů, ovšem náš cíl se tím nemění - být na třetím místě, toho se chceme držet,“ uzavíral tehdejší asistent Zdeňka Ščasného.