Splní Klopp svůj slib? Po této sezóně by vyměnil Liverpool za tým ze Švýcarska!

Splní Klopp svůj slib? Po této sezóně by vyměnil Liverpool za tým ze Švýcarska!

Jürgen Klopp udělal za necelé čtyři roky na lavičce Liverpoolu velký postup a z upadajícího klubu vrátil Reds zpět na anglickou špičku, který právě bojuje o titul Premier League. Není ale jisté, že to letos vyjde. Za Kloppem je vidět spousta práce, přesto ale za ony čtyři roky nezískal jedinou trofej, byť byl několikrát velmi blízko.

Klopp hned v první sezóně s Liverpoolem došel až do finále Evropské ligy, tam ale podlehl španělské Seville. Další velké evropské finále prohrál o dva roky později, tentokrát s Realem Madrid, to už byla ale ta největší soutěž - Liga mistrů. Do tohoto finále může projít i letos, doma by se ale v odvetě s Barcelonou musel stát zázrak, neboť Reds na Camp Nou prohráli 0:3. Nepodařilo se mu vyhrát zatím ani jeden anglický pohár.

Velký proges ale Liverpool zaznamenal i v Premier League. Od příchodu Kloppa se totiž z tohoto týmu stal stálý účastník Ligy mistrů, kde nyní Reds postupují až do pozdních jarních soubojů. Tak tomu za manažera Rodgerse nebylo. Právem se poslední asi rok říká, že v Anglii je na špičce Manchester City, Liverpool a poté dlouho nic, přestože Manchester United, Chelsea či Tottenham dokáží taktéž zahrát velmi dobrý fotbal, jsou-li zrovna ve formě. Tak tomu letos ale není.

První Kloppova trofej by letos mohl být právě pohár Premier League. Tuto soutěž Liverpool nikdy nevyhrál, ať už s Kloppem či bez Kloppa. Liverpool je v tabulce první o dva body právě před Manchesterem City, ten má ale zápas k dobru. Reds tak musí zvládnout poslední kolo a doufat, že Citizens jeden z nadcházejících dvou ligových zápasů nevyhrají.

Klopp v říjnu 2015, kdy na Anfield Road podepisoval smlouvu, fanouškům slíbil, že do čtyř sezón vyhraje nějakou trofej. To se ale zatím nepodařilo. A pokud nezíská Premier League ani Ligu mistrů, tak slib nedodrží. Konkrétně Klopp tehdy řekl: "Dejte mi čtyři roky práce a vyhrajeme nějakou trofej. Jestli ne, tak půjdu trénovat do Švýcarska a vyhrávat budu tam..."

Premier League - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.