Dlužíš nám titul, vzkazují v Liverpoolu svému bývalému trenérovi. Ten má šanci svůj dluh splatit

Dlužíš nám titul, vzkazují v Liverpoolu svému bývalému trenérovi. Ten má šanci svůj dluh splatit

Liverpool má po dlouhé době šanci na zisk titulu Premier League. Naposledy tomu tak bylo v sezóně 2013/14, kdy Reds nakonec skončili těsně druzí za Manchesterem City. To se může stát i letos. Liverpool má šanci na titul, ale jen v případě, že v jednom ze dvou zbývajících zápasů Manchester City prohraje či remizuje a Liverpool za týden porazí Wolverhampton.

Druhé místo mají však Reds jisté a ať závěr sezóny dopadne jakkoliv, bude to jejich nejlepší umístění právě od ony sezóny 2013/14. Hladoví fanoušci chtějí ale titul, který získali naposledy v roce 1990. Druzí od té doby skončili několikrát, naposledy v právě oné sezóně 2013/14. To ještě Liverpool nevedl současný kouč Jürgen Klopp, nýbrž jeho předchůdce Brendan Rodgers.

Severoirský trenér trénoval Watford, Reading a Swansea a od roku 2012 byl tři roky hlavním trenérem Liverpoolu. Nebylo to zrovna ideální období v historii tohoto klubu, nicméně ročník 2013/14 se zdál být vydařený. Reds bojovali až do konce o titul, nakonec skončili druzí. O šanci na prvenství přišli po utkání s Chelsea, kdy Steven Gerrard uklouzl, daroval míč soupeři, který z brejku skóroval a okradl Reds o body. Liverpool se nicméně alespoň vrátil do Ligy mistrů.

Rodgers vydržel na lavičce Reds ještě rok, na začátku sezóny 2015/16 byl ale odvolán a jeho místo zaujmul právě Jürgen Klopp. S ním má tento tým opět šanci na zisk Premier League. Nyní se ale Liverpoolu může hodit starý dobrý Rodgers. Ten totiž po vyhazovu na Anfield Roadu trénoval Celtic, letos se ale vrátil zpět do Premier League, kde koučuje Leicester City.

Leicester se v pondělí večer utká s Manchesterem City a pokud Rodgersův tým obere Citizens o body, Liverpoolu už stačí pouze vyhrát s Wolverhamptonem a může slavit titul po 29 letech. Liverpool tak do Rodgerse vkládá naděje.

Výhru Leicesteru si přeje obránce Reds Andrew Robertson. "S Rodgersem jsme vyhráli málem titul. Bylo by skvělé, kdyby Leicester porazil City, my se ale musíme soustředit na zápas s Wolverhamptonem. Pokud nám Rodgers pomůže vyhrát Premier League, bylo by to super. Titul nám dluží, tehdy jsme byli dost blízko," říká skotský obránce, jenž v té době však ještě v Liverpoolu nepůsobil.