Slavia má pořád vše ve svých rukou, krotí Vrba euforii. Jablonec si zasloužil vyhrát, přiznává plzeňský kouč

Slavia má pořád vše ve svých rukou, krotí Vrba euforii. Jablonec si zasloužil vyhrát, přiznává plzeňský kouč
OBSAHUJE OHLASY

Viktoria Plzeň proti Jablonci doma nepředvedla ideální výkon, přesto se štěstím na úvod nadstavby svého soupeře porazila 2:1 díky povedené poslední desetiminutovce, kdy Viktoriánům vyšly dva centry. Pavel Vrba však krotí plzeňskou euforii a říká, že si jeho svěřenci vyhrát nezasloužili.

„Dnes byl Jablonec lepší, měl víc příležitostí, nám akorát vyšel konec utkání. Bylo to velmi šťastné utkání z naší strany," řekl na úvod pozápasového rozhovoru bývalý trenér české reprezentace. "Ten průběh utkání nebyl z naší strany vůbec dobrý. Jablonec si jednoznačně zasloužil vyhrát," přiznal Vrba.

"Nefungovala přechodová fáze, nedokázali jsme se prosadit jeden na jednoho, představoval jsem si to zkrátka jinak," komentoval Vrba utkání. Za týden Plzeň vyzve vedoucí tým tabulky, pražskou Slavii, a v případě výhry se dostane po dlouhé době do čela tabulky. A to ještě nedávno na sešívané ztráceli devět bodů.

"Bude to velmi těžké utkání. Pokud budeme hrát tak, jako dnes v prvních 70 minutách, tak to bude velmi těžké. Pokud zopakujeme výkon z poslední dvacetiminutovky, může se stát zázrak. Ale pořád taháme za kratší konec a Slavie má vše ve svých rukou," krotí Vrba euforii a zdůrazňuje, že vyhráno Plzeň nemá ani zdaleka. Právě naopak, to nejdůležitější teprve přijde.

Slovo ale dostal i Petr Rada. Ten byl při rozhovoru navzdory průběhu utkání překvapivě úplně v klidu. „Prohráli jsme zbytečně, dostali jsme v závěru dvě branky. Nezasloužili jsme si to, ale takový je fotbal," smutnil trenér Jablonce. "Plzeň podržel gólman, měli jsme proměňovat více akcí a dát gól na 2:0. Pak bychom určitě vyhráli," komentoval zápas Rada, jenž byl za nemístné výroky na adresu rozhodčích vykázan na tribunu.

"Tohle nebudu komentovat, prostě se mi nelíbilo jejich rozhodnutí, měli písknout faul na Holeše. Rozhodčí na mě měli už dlouho pifku a tihle mě prostě vykázali," prozradil Rada...