Dortmund boj o titul v Německu nevzdává, navzdory historii

Dortmund boj o titul v Německu nevzdává, navzdory historii
BUNDESGÓLY JANA HRABÁLKA

Dvě kola zbývají do konce německé bundesligy. V čele soutěže má Bayern náskok čtyř bodů na Dortmund. Tento rozdíl stanovilo 32. kolo, v němž Bayern porazil Hannover 3:1 a Dortmund jen remizoval v Brémách 2:2. Pohled do historie říká, že takový náskok se dvě kola před koncem dosud nikdy nepodařilo žádnému klubu překonat. V přepsání historických análů ale věří boss BVB Hans Joachim Watzke.

K odvážným myšlenkám ho zřejmě navádí i los závěrečných kol. Jeho žlutočerný tým hraje doma s desátým Düsseldorfem a v posledním kole jede na hřiště šestého Mönchengladbachu. Nebude to žádná selanka, ovšem Bayern je na tom papírově hůře: jede do Lipska, které je třetí a končí doma se čtvrtým Frankfurtem, semifinalistou Evropské ligy.

„Jsem přesvědčen, že boj o titul ještě neskončil,“ řekl nedělnímu vydání listu Ruhr News Hans Joachim Watzke, předseda dortmundského představenstva a muž, který razí politiku klubu, spočívající na výchově mladých, případně jejich relativně levného nákupu a následného zhodnocení. “Zbytek naděje zmizí, až to nebude matematicky možné,“ dodal.

Tato strategie, kdy v posledních letech zviditelnil a mnohonásobně znásobil cenu například Pulišiče či Sancha, mu během letošního ročníku soutěže přinesla až devítibodový náskok na Bayern. „Ano, je to pro nás svým způsobem zklamání, že jsme ten to náskok neudrželi, ale naši fanoušci brzy pochopí, co jsme letos dokázali a kam jsme tým posunuli,“ je Watzke pyšný na partu kole trenéra Favreho.

I kdyby to letos nevyšlo, Borussia dala Bayernu a Německu jasně najevo, že buduje silný celek. Do světa už vypustila, že nehodlá pustit mladý anglický klenot Jadona Sancha, chce si prostě udržet osu týmu kolem Marka Reuse a Maria Götzeho.

„Letos jsme napsali krásný příběh, i kdyby to titulem nedopadlo. Je fakt, že když k prvnímu místu přivoníte, těžko se tak srovnáváte, že vám ta vůně nezůstane napořád,“ přirovnal. „Je to o procesu zrání, to je pro Borussii další cíl, další krok. I kdybychom skončili druzí, budeme na tým hrdí. To je konstatování, nikoliv výtka,“ zakončil Watzke.

Jasno o německém titulu bude možná už příští víkend, nejpozději o týden později.