V táboře Spurs před odvetou v Ajaxu: Budou chtít hrát fotbal, a to se jim může stát osudné

V táboře Spurs před odvetou v Ajaxu: Budou chtít hrát fotbal, a to se jim může stát osudné

Středeční odveta nám odhalí druhého finalistu tohoto ročníku Ligy mistrů. Vytouženému postupu je zatím blíže černý kůň této sezóny Ajax, ale také Tottenham bude chtít fanoušky přesvědčit, že ještě neřekl poslední slovo. Právě doma v Londýně v novém stadiónu Spurs padli rozdílem jediné branky, ale v kabině nikdo nepochybuje, že je madridské finále stále na dosah.

V infarktovém závěru čtvrtfinále proti Manchesteru City přálo štěstí nakonec Kohoutům, ale nyní stojí v cestě Ajax, který má zřejmě v tomto ročníku štěstíčka ještě o něco více. Kouč Mauricio Pochettino ale sní o tom, že jako první kouč dovede v novodobé historii evropských pohárů Spurs až do finále. Anglický obr navíc doufá, že v odvetě bude mít již k dispozici Kanea a Sona. První byl ze hry vinou zranění, druhý se vykartoval po tom, co se výraznou měrou zapříčinil o postup na úkor Citizens.

„Stále je to otevřené. Pojedeme k odvetě a pokusíme se ji vyhrát. V tuto chvílí je jasné, že musíme v Amsterdamu uspět, pokud chceme hrát finále. Cítím ale, že jsme pořád naživu,“ hlásil po úvodním duelu kouč Spurs před novináři. V možnost porvat se ještě o postup věří v kabině i samotní hráči, kteří chtějí využít silných stránek soupeře a přetavit je v jeho slabiny.

„Takové zápasy se nehrají každý den. Stále máme šanci vyhrát a musíme věřit sami v sebe. Máme kvalitu na to, abychom je porazili, ale samozřejmě se zajímáme i o to, jak hrají oni. Určitě budou chtít hrát zase fotbal, a to se jim může stát osudné. Nemají v krvi se držet vzadu a bránit. Musíme počkat, až nám otevřou prostor a udeřit,“ má jasno francouzský záložník v dresu Tottenhamu Moussa Sissoko.