Danilo pod Guardiolou díru do světa neudělal. Kde by se měl pokusit restartovat slávu svého jména?

Danilo pod Guardiolou díru do světa neudělal. Kde by se měl pokusit restartovat slávu svého jména?

Sedmadvacetiletý obránce brazilského původu se na Etihad Stadium stále více vytrácí z očí fanoušků. Danilo v této sezóně zaznamenal jen velice skromný příděl minut a vše nasvědčuje tomu, že po sezóně dostane zelenou k hledání nového chlebodárce. O budoucnost se bát nemusí, zájemce se hlásí intenzivně, ale dokáže v jeho područí restartovat svou kariéru?

V roce 2017 jej Guardiola vykoupil z Realu Madrid za 30 milionů eur. Danilo se jevil dobře, čísla měl vynikající a předpokládalo se, že bude dlouhodobou oporou hvězdného týmu. Jak se ale zdá, tak Premier League, ale i samotný Manchester City, jsou pro tohoto brazilského obránce až příliš velkým soustem.

V této sezóně plní Danilo roli věčného náhradníka, který nakoukne na hřiště jen sporadicky. Dokládá to jen osm startů v Premier League. Podle britských médií je blízko jeho zisku milánský Inter, který v něm vidí schopnou posilu do zadních řad. V týmu by pak nahradil Šima Vrsaljka, kterému se v poslední době vůbec nedaří a předpokládá se, že bude z hostování navrácen Atlétiku Madrid.

Manchester City bude k uvolnění svolný a nebude to ani za nějaký přemrštěný peníz. Danilo již nezapadá do plánů španělského trenéra, který si mile rád udělá místo v kabině pro nějakou novou hvězdičku. Inter ho láká na čtyř až pětiletý kontrakt,  během kterého si vydělá 3,5 milionů eur ročně.