Nice ukrývá ve svých řadách poklad. Evropští titáni již skládají bankovky na sebe a chystají se na boj

Nice ukrývá ve svých řadách poklad. Evropští titáni již skládají bankovky na sebe a chystají se na boj

OGC Nice ukrývá ve svých řadách artikl, který bude pravděpodobně již toto léto náležitě zpeněžen. Fanoušci jej velebí a rádi označují za nového Patricka Vieiru. Za muže, který nyní tento francouzský klub vede. Pravý obránce Youcef Atal má v popisu práce bránit útoky soupeře, ale jak je vidno, není mu cizí ani pálit ostrýma. I proto se očekává, že již za pár týdnů bude kolem jeho jména pořádně horko.

Byl to právě on, který se nedávno postaral hattrickem o výhru 3:0 proti Guingampu. Jeho výkony jsou však stabilní po celou sezónu a francouzská média jsou za jedno v názoru, že již dávno přerost Nice. Dvaadvacetiletý alžírský reprezentant si bude moci v létě vybírat, na kterou adresu zamíří. Nebude to levné, ale i on si platově polepší. Větší konkurence, větší výzva a zvučnější adresy, které chtějí bojovat o cenné trofeje.

Talentovaný obránce může nastupovat i v ofenzivní řadě. Právě proti Guingampu byl nasazen na levém křídle, což se zdálo být klíčem k úspěchu. Atal se jeví jako všestranná nezastavitelná raketa, která disponuje i kvalitou na míči. Podle trenéra Patricka Vieiry to však není to co ho odlišuje od jeho vrstevníků. Podle bývalé hráčské hvězdy je to jeho mentalitta.

„Nice je kvalitním klubem s dobrým zázemím. Můžeme tu hráčům umožnit ukázat svůj talent, ale Atal má oproti ostatním něco navíc. Velice obdivuji jeho touhu posouvat se dál a jeho tah na branku je až vražedný,“ nechal se slyšet Vieira. Není proto divu, že kolem něj krouží obři typu Chelsea, Tottenhamu, Bayernu Mnichov či Atlétika Madrid. „Začíná to soustředěním a motivací. Chci se neustále zlepšovat a každý den vidím, že můj plán není špatný. Snažím se prodat svůj herní styl,“ dodal samotný Atal.