Bayern má plán, jak odlákat moudrost z řad Realu. Vsázet se bude i na dobré vzájemné vztahy

Bayern má plán, jak odlákat moudrost z řad Realu. Vsázet se bude i na dobré vzájemné vztahy

Bavorský gigant nezapomíná na svou budoucnost. Hierarchie klubu z Allianz Arény byla v této sezóně podkopána Borussií a titul nebyl takovou samozřejmostí, jako v předchozích letech. Vedení tuší, že cesta k úspěchu by mohla vést přes výchovu svých vlastních hráčů. Na jednu stranu bude ušetřena pokladna od velkých výdajů za hotové hráče, navíc pak v očích fanoušků vždy odchovanci vypadají lépe. A také samotní hráči, kteří projdou tímto systémem vývoje, vykazují větší hlad a chuť uspět pro tým jako takový.

Šéf mnichovského klubu Karl-Heinz Rummenigge hledal v poslední době odpovědi na své vlastní otázky, jak klub nejen stabilizovat pro krátkou budoucnost, ale zabezpečit prosperitu i na delší dobu.

Nakonec dospěl k názoru, že by bylo dobré přivézt k mládeži skutečného odborníka, od kterého se mohou hráči učit a budou mu naslouchat. Potřebují persónu, která pro ně bude vzorem.

Rummenigge si vysnil, že pro své začínající hvězdy přivede do týmu bývalého španělského záložníka Xabiho Alonsa. Zkušený středopolař strávil část své hráčské kariéry právě v Allianz Aréně a v příští sezóně by měl vést devatenáctku Realu Madrid.

„Moc dobře víme, že se pustil do výchovy hráčů. Sbírá teď zkušenosti ve Španělsku a měl by se zapojit k Realu. Měli bychom ho ale zkusit získat pro náš tým. Byl to úžasný hráč, který hovoří čtyřmi jazyky a umí plynule německy. Hrál ve špičkových klubech a má dalším hráčům co předávat i po konci své kariéry,“ nechal se slyšet Rummenigge, který se tak netajil zájmem vyplit Bílému baletu rybník.

„Mezi hráči nebyl nejrychlejším, ale byl strategicky úplně někde jinde. Vyřazovala z něj inteligence, kterou jsem obdivoval. Byl mozkem našeho týmu a nejlepším záložníkem, kterého jsme v posledních letech uprostřed měli. Minimálně oslovit ho musíme. Třeba se bude chtít do Barvorska vrátit,“ dodal mocipán mnichovského obra.