Nový Kaká? Za 120 milionů eur…

Nový Kaká? Za 120 milionů eur…

Anglická Premier League se může těšit na další přestupovou bombu. Po loňských příchodech špičkových gólmanů by nejlepší ligu světa mohl doplnit „Nový Kaká“. Řeč je o útočníkovi portugalské Benfiky Lisabon Joao Felixovi. Devatenáctiletý supertalent má ve smlouvě výstupní klauzoli ve výši 120 milionů eur, o jejímž aktivování podle deníku Record vážně uvažují v Manchesteru City.

Podle portugalského tisku se již zástupci anglického celku setkali s rodiči talentovaného hráče a probírali možné působení na Etihad Stadium. Mnozí experti Felixe přirovnávají k Brazilci Kaká, jenž oblékla mimo jiné dresy AC Milán nebo Realu Madrid.

Ve 24 zápasech portugalské nejvyšší soutěže dal v této sezoně 13 branek a na dalších 7 přihrál. To jsou vynikající čísla sama o sobě, když se vezme do úvahy ještě fakt, že jde o jeho první regulérní sezonu, dostávají však zcela jiný rozměr.

I proto nejsou Citizens jediným celkem, který se o služby mladíka zajímá. Mluví se o dalších gigantech jako je Liverpool, Juventus Turín nebo Manchester United.

Není pochyb o tom, že Felix dostal do vínku obrovskou porci talentu. Nicméně 120 milionů eur už je přeci jen hodně peněz, což může celou řadu zájemců odradit. Ovšem najdou se celky, pro které nejsou finance hlavním problémem.