Moc nechápu, proč Kayamba nehrává od začátku, hlásí Uhrin, jemuž se pořád nelíbí ani plzeňská obrana

Moc nechápu, proč Kayamba nehrává od začátku, hlásí Uhrin, jemuž se pořád nelíbí ani plzeňská obrana

Jednapadesátiletý odborník Dušan Uhrin mladší, jenž je od svého loňského konce v Mladé Boleslavi momentálně volný, vedl v minulosti jak Viktorii Plzeň, tak Slavii Praha. Prostředí obou předních týmů Fortuna:ligy tedy velmi dobře zná. Před jejich vzájemným soubojem o titul se na stránkách aktualne.cz vyjádřil také o tom, koho bude v neděli favorizovat...

O tom, zda se Viktoria vrátila do hry o titul...

"Jednoznačně, dva body nic neznamenají. Plzeň má obrovskou šanci. V tuhle chvíli rozhodne utkání v Edenu."

O tom, že se ovšem bude muset v Edenu oproti Jablonci notně zlepšit...

"Ano, podala velice špatný výkon. Pomohl jí jenom sled šťastných náhod a povedené střídání. Kayamba zahrál famózně, mimochodem jemu se daří pravidelně a moc nechápu, proč nehrává od začátku. Díky němu Plzeň zápas otočila a mohla být ráda, že měla co otáčet, protože ve druhé půli mohla klidně prohrávat 0:5. Šancí Jablonce bylo opravdu hodně, ale Viktorka se do utkání vrátila neskutečně."

O tom, že západočeský soubor vyhrává i duely, ve kterých je horším týmem...

"V podstatě má štěstí. Předvedené výkony už neodpovídají plzeňskému standardu, už nehraje ten kombinační fotbal, který hrávala. Ztratila to. A co jí chybí nejvíc, to je Krmenčík. Střelec, který byl i do kombinace, velmi nebezpečný v pokutovém území. Proti Jablonci hráli Plzeňští na dvě věže, ale ani Chorý, ani Beauguel nejsou hráči do kombinace. První z nich navíc nezahrál dobře a šel rychle dolů. Ve středu pole začali pouze dva - Hořava, který je trochu z formy, a Hrošovský. A podle toho to taky vypadalo. Navíc obrana se mi pořád nelíbí. Když tam není Hubník, tak nepůsobí vůbec jistě. Něco takového jsem u Plzně dlouho neviděl. Je vidět, že tam není potřebná pohoda."

O tom, jak by mohl dopadnout tahák na Sinobo Stadium...

"Plzeň šanci rozhodně má, je zvyklá na těžká utkání. Slavia ne že by neměla formu, akorát nedává branky. Hraje nejlepší fotbal, nátlakový, vypadá tak, jak má lídr vypadat.

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.