Duo sparťanských záložníků, jejichž dny na Letné už jsou zřejmě sečteny?

Duo sparťanských záložníků, jejichž dny na Letné už jsou zřejmě sečteny?

Byť je Sparta bodově nejúspěšnějším týmem jarní části, v létě 2019 v ní proběhne několik změn, které s sebou přinesou také hráčský odliv, s tím, že jen v defenzivní linii se skloňuje konec Zahustela, Čiviče, Chipciua a dokonce i ještě nedávné brankářské jedničky Nity.

Záložní řady je sice ustálenější, nicméně i v ní proběhnou drobné korekce a minimálně dva borci ze současného áčka dočasného kouče Michala Horňáka by si měli balit kufry.

Prvním z nich je devětadvacetiletý izraelský rychlík Tal Ben Chaim, jenž za slavné "S" naposledy nastoupil loni v srpnu. Bývalá opora Maccabi Tel Aviv, která je považována za jeden z omylů Andrey Stramaccioniho, se dlouho léčila z dlouhodobého zranění v rodné zemi. Ačkoliv už se křídelník pár týdnů připravuje opět v české metropoli, v létě s ním pravděpodobně vedení rozváže smlouvu.

Druhým je jeho vrstevník Lukáš Vácha, který v aktuálním soutěžním ročníku naskočil do čtyřech ligových a jednoho pohárového utkání, s tím, že dohromady strávil na hřištích pouze 165 minut čistého času a základní sestava se ho týkala pouze v MOL Cupu. Poslední vystoupení se datuje do prosince loňského roku a bývalý záložník Baníku Ostrava či Liberce si může pomalu začít hledat nové angažmá. I přesto, že patří k nejpracovitějším jedincům v Generali aréně, konkurence v podobě Sáčka či Kangy bude v jeho případě neprůstřelná.