Holoubek ve skromných ružomberských podmínkách útočí na pohárovou Evropu. Se Spartou v kontaktu není...

Holoubek ve skromných ružomberských podmínkách útočí na pohárovou Evropu. Se Spartou v kontaktu není...

Ružomberok, na jehož trenérské lavici sedí český tandem David Holoubek a Jiří Jarošík, ovládl čtyři z posledních pěti zápasů, s tím, že zatím naposledy se mu povedlo skalpovat čerstvého slovenského šampiona Slovan Bratislava.

Tři kola před koncem je týM MFK na průběžné třetí pozici, která bude znamenat pohárovou Evropu, o níž bude bojovat se zkušenější Žilinou, která zatím ztrácí dva body.

Účast v pohárové Evropě už ostatně zmínilo samotné vedení Ružomberoku na startu jara. "To jsou plány našeho vedení a my se je snažíme plnit," informoval na webu sport.sk někdejší stratég Sparty či Slovanu Liberec.

V klubu, který ještě čekají střety se Zemplínem Michalovce, Dunajskou Stredou a právě Žilinou, nyní panuje dobré klima. "Pracovně-přátelská atmosféra se přenáší z tréninků do zápasů. Spolu s kolegou Jarošíkem nás to baví a naplňuje. Rádi chodíme na stadion, protože nás baví kluky trénovat, kritizovat, konstruktivně na ně křičet," ozřejmil sportem.sk citovaný osmatřicetiletý odborník.

O celosezonním úspěchu se může rozhodnout až v posledním kole v Žilině. "Už mezi sebou žertujeme, že pro nás je klíčový každý duel. Já si ani nepamatuju utkání, které by pro nás nebylo velmi důležité. Nechceme oddechovat, protože nás práce baví a nyní nás čeká velmi důležitý souboj v Michalovcích," připomněl nejbližší kolo.

V poslední době byl Holoubek spojován také s návratem do Sparty, která pátrá po novém hlavním trenérovi. Na to, že by se vrátil do české ligy již za pár týdnů, to však nevypadá a to si přitom na trase Ružomberok - Praha netelefonuje pouze s manželkou. "Voláme si s mnoha lidmi z Prahy okolo fotbalu, ale není to aktuální," uzavřel šéf Twardzika, Daniela či Mustedanagiče, jehož slova vyšla na sport.sk.