Barcelona po potupě v Liverpoolu cítí, že potřebuje nové střelce. Jeden by mohl dorazit z Arsenalu

Barcelona po potupě v Liverpoolu cítí, že potřebuje nové střelce. Jeden by mohl dorazit z Arsenalu

Úterní semifinále Ligy mistrů bylo báječnou podívanou pro každého fanouška našeho oblíbeného sportu. Po závěrečném hvizdu vykazovali zklamání snad jen příznivci katalánského giganta. Tříbrankový náskok z úvodního duelu byl smazán a překonán a Liverpool nečekaně proklouzl podruhé v řadě do finále. A na Camp Nou již začínají podnikat kroky, aby se takovéto nezdary již neopakovaly.

Již delší dobu se hovoří o tom, že přítomnost uruguayského útočníka Luise Suáreze v Barceloně se chýlí ke konci. Jistý flek nemá ani Coutinho. Podle listu Marca může být v klidu jen Lionel Messi, který by se mohl v létě dočkat několika nových parťáků v kabině. Aktuální vítěz LaLigy potřebuje další schopné střelce, aby všechnu zodpovědnost nevkládal na bedra argentinského kanonýra.

Podle španělských listů se předpokládá, že bude Suárez v létě nabídnut k prodeji. Jeho místo by mohlo náležet současnému útočníkovi Arsenalu. Barcelona hodlá nabídnout na Emirates 70 milionů liber, aby Alexandre Lacazette zamířil na Camp Nou. Někdejší tvář Lyonu by se tomuto přesunu jistě nebránila, ale poslední slovo bude mít kouč Gunners Unai Emery.

Arsenal touží po účasti v Lize mistrů v další sezóně, ale v Premier League se nachází aktuálně na páté příčce, která zaručuje pouze Evropskou ligu. Právě v této soutěži však stále bojuje o triumf, který by jej do prestižní milionářské soutěže posunul. Pokud by se tak skutečně stalo, je nepravděpodobné, že by pouštěl ze svých řad klíčové tváře týmu, pokud by Barcelona současnou nabídku výrazně nenavýšila.