Rošády na Letné? Drchal by k sobě mohl dostat učitele a Tetteh zamířit na ostrovy

Rošády na Letné? Drchal by k sobě mohl dostat učitele a Tetteh zamířit na ostrovy

Konec aktuální sezóny se pomalu, ale nezávratně blíží a stále častěji se rojí spekulace kolem tuzemských klubů. Nejinak tomu je i v případě pražské Sparty, která bude hodnotit tento ročník opět jako nevydařený, neboť na žádnou cennou trofej nedosáhla. Avizovány jsou změny v kádru, který by chtěl být opět konkurenceschopný a děsit soupeře. A hlavně, aby dokázal porážet Plzeň a Slavii.

Spartě chybí střelec, který by dokázal rozhodovat důležité zápasy. Benjamin Tetteh na podzim podával dobré výkony, ale během jara už je nevýrazný. I tak se hovoří o tom, že by o něj měli stále zájem v Anglii. V zimě ho letenský klub nepustil, ale v létě by mohl dostat přeci jen zelenou.

„Kluby ho sledují. Na druhou stranu, pokud zůstane ve Spartě, tak se nic špatného nestane,“ přiznal nedávno jeho agent Zika. Ghanský legionář by se zcela jistě Ostrovům nebránil. Sparta disponuje talentovaným mladíkem Drchalem, který by však k sobě potřeboval zkušeného mazáka, který by dál rozvíjel jeho schopnosti.

Právě takovým mentorem by mohl být Libor Kozák. Několikanásobný reprezentant působil dlouhá léta v Itálii a Anglii. V zimě se vrátil do Čech a v barvách Liberce ožil. Hlavní palebná síla Slovanu by se pod Ještědem dlouho nemusela ohřát. Již se proslýchá, že o jeho angažování přemýšlí Sparta. Musí si ale pospíšit, neboť podobného názoru je i Slavia.